EXCLUSIV | "S-au făcut stăpâni pe sudoarea mea!" Gigi Becali, declaraţii războinice înaintea şocului cu CSA Steaua: "Nu pot mânca bătaie acolo!"

Antena Sport Publicat: 9 martie 2021, 19:15 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Comentarii
EXCLUSIV | "S-au făcut stăpâni pe sudoarea mea!" Gigi Becali, declaraţii războinice înaintea şocului cu CSA Steaua: "Nu pot mânca bătaie acolo!"

Gigi Becali, mesaj războinic înainte CSA Steaua - FCSB 2

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Meciul este programat sâmbătă, pe terenul cinci din Ghencea, iar Gigi Becali nici nu concepe ca echipa sa să piardă. Becali a început deja războiul declaraţiilor cu cei de la Armată. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Normal, cum face Dumnezeu, nu ar trebui să pot mânca bătaie acolo că jucăm tocmai pe stadionul făcut cu sângele şi sudoarea mea. Acolo e sudoarea mea pe stadionul pe care se joacă. Gazonul e făcut de mine, iarbă, tot…instalaţie. Tot e făcut de mine. Tribune, tot e făcut de mine. Ei s-au făcut stăpâni pe sudoarea mea şi nici nu pot să mă duc să joc acolo. Sunt nişte alei făcute de mine, parcări făcute de mine…teren sintetic de 800.000 de euro. Nu pot să intru. Bine, asta este România şi fac tot ce zic ei", a spus Gigi Becali în exclusivitate pentru AS.ro. 

Gigi Becali a recunoscut: "Oaidă şi Tavi Popescu vor juca în meciul cu Steaua"

Patronul liderului Ligii 1 a anunţat că sunt 15 jucători care nu au cum să evolueze pentru FCSB 2. Printre aceştia sunt golgheterul Florin Tănase şi "Mbappe" Coman. În schimb, noul star al roş-albaştrilor, Octavian Popescu, este pregătit să îi facă pe plac lui Gigi Becali.

Antrenorul lui Steaua, Daniel Opriţa, a susţinut că ştie ce jucători vor folosi rivalii. A precizat că Soiledis, Oaidă, Perianu, Șut, Buziuc, Robert Ion sau Lucian Filip vor merge la FCSB II. A fost contrazis de Becali.

"Nici nu poţi să îi trimiţi pe toţi. Ce spun ei sunt minciuni. Oaidă, care a fost accidentat, nu a jucat şi nu a fost pe listă. Aşa am putut să-l punem acum pe listă. Dar nu poţi să trimiţi de la prima echipă acolo.

Reclamă
Reclamă

Sunt 15 jucători pe care nu îi pot trimite. Faci lista de la început şi zici sunt 15 jucători de Liga 1. Pe Tănase şi Coman n-ai cum. Ceilalţi care au rămas… Oaidă, Şut şi Tavi Popescu o să joace. Şi Nedelcu care era accidentat", a declarat Gigi Becali în exclusivitate pentru AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:24

Zeljko Kopic, dezamăgit după Dinamo – FCSB 1-2: „Nu a fost de ajuns”

0:12

Cătălin Cîrjan: “Am avut ghinion!” Unde crede dinamovistul că s-a pierdut meciul

0:05

Andrei Nicolescu, declarație bizară după ce Dinamo a ratat calificarea în Conference: „E un sezon corect”

0:02

Becali anunță revoluția după calificare: transferuri de 5 milioane de euro! Vrea șase jucători: „Mai las eu echipa așa!?”

0:02

Ofri Arad, după ce a fost decisiv în Dinamo – FCSB: “Eu mi-am făcut treaba”

23:51 29 mai

“Se trage?” Marius Baciu s-a speriat în conferinţă. De ce le-a cerut jucătorilor să nu-i spună “Mister”

1 Remarcatul lui Gigi Becali după ce FCSB s-a calificat în Conference League: “A dovedit că e fotbalist” 2 Câţi bani şi câte puncte a obţinut Sorana Cîrstea, după calificarea în optimile de finală de la Roland Garros 2026 3 Surpriză în echipa de start a FCSB-ului, la derby-ul cu Dinamo. Cine va fi titularizat pe postul de vârf 4 Gigi Becali a anunţat jucătorii care pleacă de la FCSB: “La revedere!” Primul fotbalist care a semnat 5 Primul titular care e OUT de la Rapid, după venirea lui Daniel Pancu. Cine l-ar putea înlocui 6 Gigi Becali a anunțat numele fotbalistului din Liga 1 pe care l-a ofertat: „Mirel mi-a zis că are cele mai multe driblinguri”
Citește și