Astfel, la hotelul lui Ionuţ Negoiţă, acolo unde spaniolii au birourile, a izbucnit un scandal între un suporter şi spanioli. Scenele de violenţă au avut loc la scurt timp după ce Adunarea Generală a Acţionarilor s-a încheiat.
Au fost chemate mai multe echipaje de poliţie şi ambulanţe. Ionuţ Negoiţă a fost luat prin surprindere de vestea că la hotelul său a avut loc o bătaie între bodyguarzii lui Pablo Cortacero şi un membru din "Programul DDB".
"Serios?! Aoleu! Sunt prins prin şedinţe pe aici. Nu ştiu că nu mai sunt implicat de mult şi sunt prins cu alte chestii", a fost prima reacţie a lui Ionuţ Negoiţă pentru AS.ro, după ce a aflat despre scandalul monstru de la hotelul său.
Ionuţ Negoiţă a vândut Dinamo
Pe 13 august, Negoiţă a vândut clubul spaniolilor conduşi de Pablo Cortacero.
"Noul acționar majoritar al clubului nostru este, de astăzi, compania Benel International SA, reprezentată de domnul Pablo Cortacero (foto), anunță Dinamo București prin Biroul de presă.
Pentru prima oară în istoria de 72 de ani a clubului, Dinamo București intră sub patronajul unei societăți internaționale", se arată în comunicatul remis de Dinamo, după ce clubul a fost preluat de spanioli.
- Scandal la hotelul lui Ionuţ Negoiţă
- Prima reacţie a fostului investitor de la Dinamo
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- George Ganea a schimbat iar echipa! Cu cine a semnat fiul lui Ionel Ganea
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB

































