Închide meniul

EXCLUSIV | Valeriu Iftime a dezvăluit ce a vorbit cu Gigi Becali! Nu regretă că a pierdut 700.000 de euro. "Cine intră pe poarta palatului nu mai iese decât fecesebist. El a ieşit curat"

Antena Sport Publicat: 11 ianuarie 2021, 16:45

Reclamă
EXCLUSIV | Valeriu Iftime a dezvăluit ce a vorbit cu Gigi Becali! Nu regretă că a pierdut 700.000 de euro. "Cine intră pe poarta palatului nu mai iese decât fecesebist. El a ieşit curat"

Gigi Becali a ratat transferul lui Denis Haruţ

"Eu am vorbit cu Gigi Becali. Nu s-a supărat. E un pic contrariat că un copil a venit şi nu a semnat. De obicei, care a intrat pe poarta palatului nu mai iese decât fecesebist. Uite că el a ieşit curat, nu a semnat. Am vorbit cu Denis ieri. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Se temea să nu fiu supărat. Are un an cu foarte multe oportunităţi. Urmează nişte provocări extraordinare. Dacă ştie să ţină ritmul cu ele, să joace bine, să joace la naţionala U21 la European şi la Jocurile Olimpice, îi va creşte valoarea. Poate ajunge la vară la FCSB, pe alt preţ", a spus Iftime, în exclusivitate pentru AntenaSport. 

  • Răzvan Raţ e invitatul lui Cătălin Oprişan , în ediţia de marţi a emisiunii AS.ro LIVE, ce poate fi urmărită pe www.as.ro/live

Denis Haruţ rămâne la Botoşani după ce a ratat transferul la FCSB

Becali a recunoscut că i-a pus două contracte pe masă lui Haruţ. A vrut să îl "lege" pe fundaşul de 21 de ani de FCSB pentru următorii 7 ani. Haruţ a refuzat, asta chiar dacă dăduse deja declaraţii ca fotbalist al liderului.

"S-a cam terminat totul. S-a închis. Eu m-am înţeles, copilul a avut discuţii cu FCSB, dar, la durata contractului s-a umblat, lucru pe care copilul nu l-a vrut. Eu l-am încurajat să nu semneze aşa ceva. Ca atare, a venit la Botoşani şi nu mai pleacă în iarna asta. 

El a hotărât. Mai degrabă, trebuie remarcată poziţia lui Haruţ. Nu a fugit după bani. El a hotărât şi îl felicit. M-am bucurat că am asemenea copil în lotul meu, care nu cade la primii bani pe care îi primeşte. Nu va fi afectat. 

Reclamă
Reclamă

Eu sunt mândru că am un băiat inteligent, de pe urma căruia pot câştiga bani mai mulţi. El va creşte valoarea echipei. Toţi care au plecat până acum de la mine au plecat parcă era ultimul tren. Când au primit o ofertă de la FCSB, au fugit cât i-au ţinut picioarele. La Haruţ nu e aşa şi asta îmi dă certitudinea că e un tip mai serios decât alţii", a mai spus patronul Botoşaniului.  

În vârstă de 21 de ani, Haruț este născut la Timișoara și a ajuns la Botoșani în 2019, de la ACS Poli, liber de contract.

Haruț este titularul postului de fundaș dreapta în națională de tineret, dar poate evolua și ca fundaș central, dar și la închidere. El este cotat de transfermarkt.de la un milion de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:41

Mirel Rădoi și-a anunțat obiectivul, după remiza cu FCSB: „Dacă nu iau titlul atunci, plec”

8:30

Pariul pneurilor în deșert! Concluzia lui Adrian Georgescu după Marele Premiu al Bahrainului

8:19

Gigi Becali a anunțat echipa de start pentru meciul cu CFR Cluj. Cine îl va înlocui pe Daniel Bîrligea

8:17

„L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel”

1:28

VIDEOLos Angeles Clippers – Golden State Warriors 124-119, după un meci dramatic, cu prelungiri

23:58 13 apr.

Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”

1 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 2 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 3 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 4 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 5 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 6 Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei
Citește și