Fotbal intern

EXCLUSIV | Ziua Z pentru Denis Alibec! Şedinţă la Astra. Niculae a convocat conducerea clubului pentru a discuta viitorul atacantului

De Silviu Corneanu. Publicat pe 15.09.2020 la 15:54 Actualizat pe 15.09.2020 la 15:57

Telenovela Alibec ar putea ajunge la final astăzi. Ioan Niculae a convocat o şedinţă cu cei din conducerea clubului în această seară. Aceştia vor hotărî dacă Denis Alibec va fi lăsat să plece în actuala perioadă de transferuri.

ioan niculae

Ioan Niculae este finanţatorul celor de la Astra

Mediafax Foto / Marian Ilie via Hepta

• 29 de ani are Denis Alibec
  • 1,9 milioane de euro este cota de piaţă a lui Alibec
  • Alibec a anunţat că vrea să plece de la Astra

Dacă Alibec nu va pleca acum, Astra nu va mai încasa niciun ban pe atacantul de 29 de ani. Acesta a intrat în ultimul an de contract şi va putea semna cu orice echipă în iarnă.

Dani Coman consideră că Alibec ar trebui să fie lăsat să plece, deoarece şi-a făcut datoria pentru club. Preşedintele celor de la Astra a lăsat de înţeles că asta va susţine în şedinţă.

Dani Coman: "Eu l-aş lăsa să plece pe Alibec"

"Diseară vom avea o şedinţă, împreună cu domnul Niculae, şi vom stabili. Nu s-a mai discutat absolut nimic despre Alibec, despre Budescu, despre nimeni. Am văzut că s-a tot scris şi de Budescu în Turcia, nu am primit nimic.

Eu, sincer, l-aş lăsa să plece, dacă ar fi după mine, l-aş lăsa. Şi-a făcut datoria pentru club. Ne-a ajutat în multe momente. A fost un jucător important pentru noi, cred că merită să facă şi el pasul către altă echipă", a declarat Dani Coman pentru AntenaSport.