Fanii-investitori l-au dat afară pe Mihalcea! Gigi Mulţescu va fi noul antrenor al lui Dinamo

Dan Roșu Publicat: 13 iulie 2020, 18:21 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:34

Comentarii
Fanii-investitori l-au dat afară pe Mihalcea! Gigi Mulţescu va fi noul antrenor al lui Dinamo

Gigi Mulţescu revine la Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

"În urma analizei rezultatelor din ultima vreme, ținând cont și de situația critică din clasament, Clubul Dinamo a decis înlocuirea actualului staff tehnic. Propunerea înaintată către boardul DDB este un nou staff tehnic, avându-l ca antrenor pe Gigi Mulțescu. Acesta ar urma să fie ajutat de o altă glorie dinamovistă, Cornel Țălnar. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorim să-i mulțumim lui Adi Mihalcea pentru toată strădania și pentru faptul că a acceptat să vină la Dinamo într-o situație foarte delicată a echipei. A găsit un lot decimat, format din jucători descurajați. Cineva mai sus de poziția antrenorului va trebui să-și asume tot procesul de degradare de la echipă. 

Răspunsul dat de Gigi Mulțescu în momentul în care a fost întrebat despre salariu, spune multe despre caracterul acestui om: ”Nu-mi trebuie niciun ban. Accept să fiu plătit doar în momentul în care Dinamo va fi salvată”, se arată în comunicatul fanilor-investitori. 

Dacă ar ajunge în Groapă, acesta ar deveni al patrulea mandat la cârma "câinilor roşii" pentru Mulţescu.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:27

VideoPiele de găină! Momentul în care tot stadionul cântă Himno Nacional Argentino alături de Messi

4:20

LIVE VIDEOArgentina – Algeria 1-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Messi, gol superb la meciul 200 pentru națională!

3:32

Ghana rămâne fără cel mai important jucător: Partey pierde apelul și e „interzis” în Canada

3:03

VIDEOIrak 1-4 Norvegia. Haaland începe Mondialul cu o dublă și un assist

2:38

Povestea dramatică a lui Aymen Hussein, marcator în Irak – Norvegia! Al-Qaeda i-a omorât tatăl, iar fratele i-a fost răpit

2:36

Motivul absolut incredibil pentru care un jucător de la Real Madrid ratează Mondialul: „Nu știm unde este!”

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu 3 “Mulțumim, Dennis Politic!” I-a fost anunţată plecarea. Ce se întâmplă cu atacantul FCSB-ului 4 Gigi Becali îl transferă pe Joao Paulo pe o sumă uriaşă: “Imediat îl dau” 5 Iranianul Mohebi, gesturi şocante la gol. Suporterii au reacţionat: “Nemernic terorist” 6 FCSB, gata să-l transfere pe Octavian Popescu. Ce echipă a făcut ofertă pentru el
Citește și