FC Argeș – Academica Clinceni 1-0 | ”Vulturii” au câștigat dintr-un ofsaid uriaș! Greșeală gravă de arbitraj la Pitești

Publicat: 6 februarie 2022, 16:50

Comentarii
FC Argeș – Academica Clinceni 1-0 | ”Vulturii” au câștigat dintr-un ofsaid uriaș! Greșeală gravă de arbitraj la Pitești

Captură Telekom Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Greșeală gravă de arbitraj în FC Argeș – Academica Clinceni 1-0

FC Argeș s-a chinuit cu Academica Clinceni, lanterna roșie din Liga 1. Unicul gol al meciului a venit în minutul 62, însă a fost marcat dintr-un ofsaid uriaș.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din centrarea lui Viana, Cristi Dumitru a trimis cu capul, mingea a lovit bara și a ricoșat în fața porții, de unde Kehinde Fatai a înscris. Atacantul nigerian se afla în poziție neregulamentară. Tușierul Florin Păunescu nu a ridicat fanionul, iar ”centralul” Adrian Moroiță a validat reușita.

Echipele care au evoluat în FC Argeș – Academica Clinceni 1-0:

  • FC Argeş: Greab – Dobrosavlevici (Isfan ’46), Turda, Boldor, Latovlevici – Viana, Meza Colli, Rainov (Şerban ’58), Cr. Dumitru – Arias (Tănase ’58), Fatai (Dumitraşcu ’78)
  • Academica Clinceni: Ureche – Holzmann, Sterian, Ştefan – Dumitrache, R. Ion, Moulin, Obedeanu (Cristea ’88), C. Ioniţă (Lis ’80) – Longher (Dima ’67), Ruben Goma (Melniciuc ’46)

În urma acestui rezultat, FC Argeş ocupă locul 8 în clasament, cu 34 de puncte, în timp ce Academica Clinceni este pe 16, cu 11 puncte.

Academica Clinceni așteaptă să i se ridice interdicția la transferuri

Academica Clinceni poate scăpa de interdicția la transferuri. Clubul ilfovean a plătit vineri restanțele finaciare către Aristote N’Dongala, jucător ce a fost legitimat în 2020 la Clinceni și a evoluat 23 de minute într-un singur meci.

Reclamă
Reclamă

Speranțe de salvare pentru Academica Clinceni. Clubul ilfovean a achitat datoriile pe care le avea către Aristote N’Dongala. Astfel, Academica Clinceni a virat 70.000 de euro în conturile fotbalistului. De asemenea, Academica a făcut o plată și către Levski Sofia, în valoare de 19.000 de euro, pentru grila de formare a lui Chandarov.

În acest context, Academica Clinceni așteaptă să i se ridice interdicția la transferuri, ceea ce ar însemna că formația ilfoveană să lupte cu șanse reale pentru evitarea retrogradării.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:18

AUR cere indemnizaţii de merit pentru componenţii Steaua 86

13:04

Egipt și-a anunțat lotul pentru Cupa Mondială. Mohamed Salah e vedeta “faraonilor”

12:37

Ce surpriză! Noul puști minune al Barcelonei, convocat la Campionatul Mondial

12:28

Rafa Nadal a dat verdictul după ce Carlos Alcaraz s-a retras și de la Wimbledon: “Și eu m-am accidentat așa”

11:47

Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară

10:53

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Controversele de la Cupa Mondială

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și