FC Argeş – FC Voluntari 3-0 | Cephas Malele a lovit din nou şi a ajuns la a patra etapă cu gol marcat! Cristi "Aguero" Dumitru a înscris şi el

Dragoș Vasile Publicat: 6 mai 2021, 13:50 / Actualizat: 28 aprilie 2023, 19:52

SportPictures / Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES via Hepta

FC Argeş - FC Voluntari 3-0

FC Argeş – FC Voluntari 3-0 | FC Argeş a câştigat la scor confruntarea cu FC Voluntari, scor 3-0, în etapa a şasea din play-out-ul Ligii 1.

Cristi „Aguero” Dumitru a deschis scorul, în minutul 24, Drăghici a majorat avantajul, în minutul 84, iar Cephas Malele a închis tabela, în ultimele minute. În urma reuşitei, atacantul elvețian de origine congoleză a ajuns la cota 18 în actualul sezon. Acesta a reușit să mercheze în ultimele 4 meciuri din play-out.

FC Argeş, cu gândul la cupele europene

În urma acestui rezultat, FC Argeş a urcat pe locul 8 în play-out, cu 31 de puncte, la 3 distanţă de liderul Chindia. „Vulturii” au şanse tot mai mari să se lupte pentru cupele europene.

Primele două clasate din play-out se vor duela între ele. Câștigătoarea va juca meciul decisiv cu o echipă din play-off. Barajul este programat pe 30 mai și va fi într-un singur tur, pe terenul echipei din play-off

De cealaltă parte, FC Voluntari tremură pentru retrogradare. Ilfovenii se află pe locul 14 (poziţie de baraj), cu 23 de puncte.

12:53 „Va juca în Liga Campionilor” Anunţul lui Gigi Becali despre jucătorul care îl va costa aproape 500.000 de euro! 12:50 LIVE VIDEOYokohama – Ulsan e ACUM în AntenaPLAY! Al-Ain, prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 12:05 Foto„Am o tăietură de cinci centimetri, plus gaură în cap!” Primele declaraţii ale lui Romario Benzar, după ce a ajuns la spital! 12:01 Schimbare majoră în Formula 1, din 2025! 11:49 Mesajul lui Edi Iordănescu după accidentarea teribilă a lui Olimpiu Moruţan, înainte de EURO 2024: „Toţi alături de tine, Oli” 11:40 Mesajul pe care i l-a transmis Dennis Man lui Olimpiu Moruţan, după ce acesta s-a accidentat grav şi ratează EURO 2024! 11:18 Cu ce a ajuns să se ocupe Hakan Şukur în exil, în SUA, şi cum arată acum: „Erdogan mi-a luat tot” 11:15 AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi a fost invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român 10:49 Sepsi – FCSB LIVE TEXT (21:45). Echipa lui Charalambous poate câştiga titlul în această etapă! Echipele probabile 10:24 VIDEOOlimpiu Moruţan ratează EURO 2024! Anunţul oficial făcut de turcii de la Ankaragucu. S-a „rupt” fără să fie atins de nimeni Vezi toate știrile