Închide meniul

FC Argeş – UTA Arad 4-1. "Bătrâna Doamnă", distrusă în final în doar două minute. "Aguero de România", execuţie superbă. Malele a marcat şi el

Dragoș Vasile Publicat: 27 aprilie 2021, 16:00

FC Argeş – UTA Arad 4-1. "Bătrâna Doamnă", distrusă în final în doar două minute. "Aguero de România", execuţie superbă. Malele a marcat şi el

FC Argeş - UTA Arad, LIVE SCORE pe AS.ro

Au marcat: Grecu '15, '39, Dumitru '88, Malele '90 / Albu '10.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În urma acestui rezultat, FC Argeş a urcat pe poziţia secundă în play-out, cu 27 de puncte. De cealaltă parte, UTA rămâne pe locul 9, cu 25 de puncte.

FC Argeş – UTA Arad 4-1

Min. 90: GOOOL FC Argeş! Malele marchează şi el. 

Min. 88: GOOOL Argeş! Cristi Dumitru, supranumit şi "Aguero de România", marchează cu o execuţie fantastică. 

Min. 46: A început repriza secundă.

Reclamă
Reclamă

Min. 45: Pauză în Trivale!

Min. 39: GOOOL FC Argeş! Oaspeţii au întors rezultatul. Drăghici şi-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Min. 15: GOOOL FC Argeş! Grecu a egalat rapid pentru gazde.

Reclamă

Min. 11: GOOOL UTA! Cristi Albu a deschis scorul prin Albu.

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

  • FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Turda, Muşat – Meza Colli, Şerban – Drăghici, Palic, Grecu – Malele 
  • UTA Arad: Iacob – Peteleu, Erico, Ilie, Shlyakov – Roger, Modestas, A. Albu, Rusu – I. Hora, Adi Petre 

UTA Arad şi FC Argeş se află în partea superioară a play-out-ului. Arădenii au înregistrat două victorii consecutive în primele două etape, după care au pierdut cu FC Hermannstadt în meciul trecut, scor 0-1. 

De partea cealaltă, FC Argeş a înregistrat prima victorie din play-out etapa trecută, în faţa Astrei Giurgiu, 1-0. Piteştenii mai au o înfrângere şi o remiză în meciurile disputate în play-out până acum. Cephas Malele este omul în care îşi pun încrederea oaspeţii. Atacantul a marcat 15 goluri în acest sezon.

În sezonul regulat, partida tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar returul 
a fost câştigat de FC Argeş cu 2-1. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

10:37

New York Knicks a rămas fără antrenor! Tom Thibodeau a fost concediat

10:11

Ştefan Baiaram va rata EURO 2025! Jucătorul Craiovei a părăsit cantonamentul naţionalei U21

9:46

Barcelona riscă să fie sancţionată în Champions League! Catalanii au încălcat, din nou, fair-play-ul financiar

9:21

“La revedere!” Gigi Becali schimbă strategia la FCSB: “Nu mă mai interesează jucătorii tineri”

8:54

Basarab Panduru ştie avantajul lui Costel Gâlcă la Rapid: “Poţi să cauţi cât vrei”. Comparaţia cu Şumudică

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și