Închide meniul

FC Botoșani – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0 | Echipa lui Marius Croitoru a urcat peste Universitatea Craiova în clasament

Dragoș Vasile Publicat: 24 ianuarie 2022, 19:25

Reclamă
FC Botoșani – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0 | Echipa lui Marius Croitoru a urcat peste Universitatea Craiova în clasament

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FC Botoșani – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0

Update: Fluier final în FC Botoșani – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Update: FC Botoșani – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0. Enriko Papa a deschis scorul.

Update: A început FC Botoșani – Sepsi Sfântu Gheorghe.

Echipele de start pentru duelul din Moldova:

  • FC Botoșani: M. Contra – Braun, Racovițan, Șeroni, A. Dragu – E. Papa, Edjouma, E. Florescu – J. Silva, M. Roman II, Mailat
    Rezerve: Neciu – D. Croitoru, Ongenda, Fili, Lupeta, B. Filip, Țigănașu
    Antrenor: Marius Croitoru
  • Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Tincu, B. Mitrea, R. Ispas – E. Gonzalez, Fofana, Aganovic – Golofca, Damașcan, Ashkovski
    Rezerve: Gedo – Bojic, Luckassen, Achahbar, M. Ștefănescu, A. Dumitrescu, Vașvari, Bărbuț, Tudorie
    Antrenor: Cristian Bergodi

Reacția lui Laszlo Dioszegi după ce Constantin Budescu a refuzat-o pe Sepsi pentru FC Voluntari

Patronul lui Sepsi, Laszlo Dioszegi, a spus că nu e supărat pe Constantin Budescu după ce mijlocașul a ales să semneze în ultimul moment cu FC Voluntari.

Reclamă
Reclamă

Cu toate acestea, patronul echipei din Sfântu Gheorghe a ținut să precizeze că Budescu a fost cel care a inițial negocierile, după care s-a răzgândit.

”Așa este, domnul Budescu ne-a trimis un mesaj după amiază. A zis că își cere scuze, dar a ales să negocieze cu Voluntari, pentru că Sfântul Gheorghe este foarte departe și are copiii la grădiniță, motiv pentru care preferă să rămână la București.

Nu am niciun fel de problemă, nu îi port pică, îi urez mult succes în continuare, dar trebuie să spun că dânsul ne-a căutat pe noi, nu invers, și, de aceea, astăzi la prima oră am ajuns la club în speranța că la ora 10:00 vom semna contractul. Varianta de contract i-am trimis-o aseară, dânsul a făcut niște modificări minore, dar nu legate de bani sau de durată.

Reclamă

Vreau să cred că vom continua să fim niște oameni pentru care cuvântul este mai important decât orice document semnat”, a spus Laszlo Dioszegi, potrivit digisport.ro

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:21

Florin Prunea a răbufnit după ce a auzit că Tachtsidis a vorbit cu Elias Charalambous: „Bă, înainte de meci?”

11:35

VIDEOColorado Avalanche – Dallas Stars 5-1! Victorie categorică pentru campioana din 2022 în primul meci al seriei

11:32

Cum vrea să o bată Cristi Chivu pe Juventus. Nu mai acceptă paşi greşiţi: „Aş vrea să văd asta”

11:02

Câţi suporteri vor fi la derby-ul FCSB-CFR Cluj. Meci crucial în lupta pentru titlu

10:59

VIDEOLos Angeles Clippers – Denver Nuggets 110-112! Victorie în overtime pentru Nuggets, în meciul 1 al seriei

10:41

Noi probleme pentru Dennis Man! Anunţul italienilor înainte de Parma-Juventus. Decizia lui Cristi Chivu

1 A învins cancerul, dar a avut parte de o moarte violentă la 39 de ani! Tragedie cumplită în fotbal 2 Gigi Becali i-a stabilit preţul de transfer lui Ştefan Târnovanu. Anunţul făcut în direct 3 VIDEO„Îţi mulţumim că ne-ai ales pe noi!” Imagini emoţionante înainte de FCSB-CFR Cluj. Anunţul lui Şut 4 VIDEOMax Verstappen, pole în Marele Premiu al Arabiei Saudite! Cursa e duminică (20:00, Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 5 Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică 6 S-a decis soarta lui Florinel Coman! Ce va face Cagliari la finalul sezonului. Italienii au spus clar
Citește și