FC Botoşani – Universitatea Craiova 2-2 | Laurenţiu Reghecampf şi-a făcut praf propria echipă: „Numai noi suntem vinovaţi”. Oltenii au ajuns la patru meciuri fără victorie

Gabriel Zamfirescu Publicat: 6 decembrie 2021, 22:51

FC Botoşani – Universitatea Craiova 2-2 | Laurenţiu Reghecampf şi-a făcut praf propria echipă: „Numai noi suntem vinovaţi. Oltenii au ajuns la patru meciuri fără victorie

Oltenii lui Laurenţiu Reghecampf au dat lovitura iernii

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FC Botoşani – Universitatea Craiova s-a terminat 2-2 şi echipa lui Laurenţiu Reghecampf spune adio titlului. E la 19 puncte în spatele liderului CFR Cluj şi nu este sigură nici de prezenţa în play-off. La final, antrenorul oltenilor şi-a ieşit din minţi şi şi-a făcut prad propria echipă.

Laurenţiu Reghecampf şi-a făcut praf propria echipă

Laurenţiu Reghecampf şi-a pus la zid echipa. Reclamă greşeli imense în apărare, dar i-a criticat şi pe jucătorii din atac. „Singuri am pierdut cele două puncte. Din nou, greşeli foarte mari, mai ales în apărare. Vreau să luăm campionatul şi nu putem face astfel de greşeli. Aștept mai multe de la jucători, pentru că au experiență. Trebuie să aibă curaj. Facem greşeli foarte mari şi nu marcăm când avem ocaziile noastre. La faza aia e mai greu să dai în bară decât să dai gol. Ratăm, şi penalty. Pierdem puncte şi numai noi suntem vinovaţi. Nu am întâlnit nicio echipă până acum care să ne pună la zid. Le-am spus ce trebuie să facă la pauză. Nu e normal să fim conduşi la pauză când conducem jocul de o asemenea manieră”, a spus Laurenţiu Reghecampf, conform digisport.ro.

Chiar dacă nu a criticat arbitrajul lui Istvan Kovacs, Laurenţiu Reghecampf vrea neapărat instalarea VAR în Liga 1. Greşelile de arbitraj au fost din nou mari şi în această etapă, a mai spus antrenorul oltenilor. ”Le-am spus la pauză ce trebuiau să audă, că nu e normal să conduci jocul și să intri la cabine cu 2-1 în dezavantaj. Avem nevoie de VAR, ar fi foarte simplu”, a încheiat Laurenţiu reghecampf, conform sursei citate.