FC Buzău – Dinamo 2-3. „Câinii” știu și să câștige! Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic și și-a trecut numele printre marcatori

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 13 noiembrie 2021, 15:39

Dinamo a câștigat amicalul cu FC Buzău. Mircea Rednic a profitat de pauza competițională și a obținut o victorie de moral. Disputa a avut loc pe durata a doua reprize de câte 60 de minute.

Mircea Rednic

Mircea Rednic l-a felicitat pe Gabi Tamaș

AS.ro

„Puriul” a uitat de scandalul cu Deian Sorescu și și-a folosit golgheterul din primul minut. I-a acordat banderola de căpitan și l-a folosit în linia mediană. Sorescu l-a răsplătit cu un gol, în minutul 34, într-un moment în care gazdele conduceau cu 1-0. La pauză, Rednic i-a schimbat pe cei trei jucători care tocmai au fost aduși la echipă. Este vorba de Gluhakovic, Nunic și Kainourgios.

Dinamo, victorie în amicalul cu FC Buzău

„Câinii” au trecut în avantaj în minutul 82, când Ghiga și-a trimis mingea în propria poartă. Alb-roșiii nu s-au putut bucura prea mult. Keita (113) a restabilit din nou egalitatea. Dinamo a smuls în cele din urmă victoria cu ajutorul atacantului slovac Tomas Vestenicky. Vârful de 25 de ani a înscris golul de 3-2.

VEZI AICI VIDEO CU AMICALUL LUI DINAMO

Dinamo mai are de jucat un meci amical, cu Astra. Partida a fost programată pe 17 noiembrie, cu începere de la 12:30. După, își încearcă forțele în campionat cu revelația FC Voluntari.

Gruparea din Ștefan cel Mare nu a mai câștigat în Liga 1 de la începutul lunii august. A ajuns la 12 meciuri la rând fără victorie în competiția internă. Șapte goluri a primit Dinamo în ultimele două etape, cu Sepsi (1-4) și CFR Cluj (0-3).

Dinamo a încheiat turul sezonului regulat cu numai opt puncte în clasament. Riscă să fie depunctată dacă nu are validat, în Instanță, planul de reorganizare al clubului. Clubul are o datorie acceptată de 26.793.329 lei, aproximativ 5,3 milioane de euro.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Mircea Rednic, în timpul unui meci
Fotbal intern • 12:28
„E şi Zinedine Zidane liber!” Mircea Rednic a răbufnit când a fost întrebat de înlocuirea sa de la Dinamo: „Zici că am luat Barcelona!”
Cornel Dinu, discurs manifest
Fotbal intern • 8:35
Dinamo – FC U Craiova 1948 0-0 | Cornel Dinu, discurs manifest. I-a făcut praf pe Mircea Rednic și Eugen Trică. „Of, ce jale…Vai de capul lor!”
Fotbal intern • 26 nov., 23:27
Dinamo – FC U Craiova 1948 0-0 | Mircea Rednic şi-a luat atacanţii la ţintă. „Avem nevoie de o poartă mobilă, 10 ocazii şi adversarii să joace fără portar”. Cu câţi bani a ajutat echipa!
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
15:16 LIVE TEXTRapid – CS Mioveni, 20:30. Meci de foc la Mioveni! Giuleştenii vor să uite ruşinea din etapa trecută 14:48 S-a modificat ora de start la Universitatea Craiova – FCSB. Cât timp vor putea sta suporterii pe stadion 14:11 „Va fi bombă!” Gigi Becali, dat pe spate de Florinel Coman. Cuvinte uriașe pentru „perla” lui FCSB. „Niciodată nu l-am văzut așa!” 13:42 „Este FCSB mai slabă?” Laurențiu Reghecampf, răspuns categoric. Anunțul făcut înaintea duelului cu Toni Petrea. „A fost cel mai important lucru pentru mine!” 13:22 Universitatea Craiova – FCSB | „Niciodată nu m-am certat cu familia Reghecampf!” Toni Petrea a vorbit despre relaţia cu antrenorul Craiovei: „Am plecat din anumite motive!” 13:08 Lee Hammond a vorbit cu McGregor imediat după lupta sa din România. Ce i-a transmis Conor după gala iFight HEROES 12:39 România – Peru 2-0 | Tricolorii, aproape de victorie în Cupa Davis. Mai avem nevoie de un punct pentru calificare 12:28 „E şi Zinedine Zidane liber!” Mircea Rednic a răbufnit când a fost întrebat de înlocuirea sa de la Dinamo: „Zici că am luat Barcelona!” 12:00 Adevărul din spatele hârtiei trimisă lui Gigi Becali. Ce plan au pus la cale suporterii lui FCSB. „Oamenii știu că poate se trezește și nu mai vinde!” 11:40 Comitetul de Urgenţă al FRF a aprobat noul protocol cu privire la accesul spectatorilor pe stadioane