Închide meniul

FC U Craiova 1948 – Rapid 1-0 | Marius Șumudică, cuvinte dure la adresa echipei favorite: "A fost o dezamăgire totală!" Ce i-a transmis lui Mihai Iosif

Alexandru Ivan Publicat: 19 aprilie 2021, 20:42

Comentarii
FC U Craiova 1948 – Rapid 1-0 | Marius Șumudică, cuvinte dure la adresa echipei favorite: "A fost o dezamăgire totală!" Ce i-a transmis lui Mihai Iosif

FC U raiova 1948 - Rapid 1-0

Rapid a jucat aproape jumătate de oră cu un om în plus pe Ion Oblemenco. Lorenzo Paramatti a văzut cartonașul roșu după un atac violent asupra lui Rareș Lazăr. Chiar și în superioritate numerică, jucătorii lui Iosif n-au găsit drumul spre gol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC U Craiova 1948 – Rapid 1-0 | Reacția lui Marius Șumudică

Marius Șumudică spune că Rapid suferă din cauză că nu are un lider în teren. Jocul giuleștenilor îl îngrijorează.

"Am suferit. Rapidul a fost modest. N-a avut o acțiune periculoasă. Rapid a fost dezamăgire totală pentru mine. Ok, încă nu e pierdut nimic. Dacă fac 6 puncte în următoarele 2 meciuri, au șanse mari la promovare. Dar astăzi m-au dezamăgit. Craiova a fost mult mai bună. Rapid n-are niciun lider în teren. Asta e marea problemă în momentul de față", a spus Marius Șumudică, la Digi Sport.

Rapid avea o serie de cinci victorii consecutive în Liga 2. După înfrângerea din derby-ul cu Craiova, giuleștenii au pierdut șefia clasamentului. 

Rapid are un singur punct peste CS Mioveni, ocupanta locului trei, care merge la baraj. Primele două poziții asigură promovarea directă. Craiova a devenit lider solitar, cu trei puncte avans în fruntea clasamentului.

Reclamă
Reclamă

FC U Craiova 1948 – Rapid 1-0 | Marius Șumudică, mesaj pentru Mihai Iosif

Deși i-a resuscitat pe giuleșteni după începutul dezastruos din 2021, Mihai Iosif trebuie să regleze câteva aspecte, e de părere Șumudică. Fosta glorie din Giulești i-a transmis un mesaj clar antrenorului lui Rapid.

"Cred că antrenorul trebuie să fie puțin mai implicat și mai devotat. Ceea ce pe mine m-a pus la îndoială a fost lipsa de agresivitate și blazarea echipei. N-ai voie să joci un meci cu o contracandidată în felul ăsta. La Rapid n-am văzut nimic. Mi s-a părut o echipă normală de Liga 2", a mai spus Marius Șumudică. 

Rapid are meci în următoarea etapă împotriva celor de la CS Mioveni pe teren propriu. După aceea, giuleștenii vor juca tot "acasă", cu Csikszereda. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:37
Max Verstappen, rece ca gheața înainte de “finala” pentru titlu din Abu Dhabi: “Când presiunea e ridicată..”
10:03
VIDEOGolden State Warriors, victorie fără staruri pe terenul lui Cleveland Cavaliers. Curry, Butler și Green, pe bancă
9:51
“Fuge de joc” Fotbaliştii FCSB-ului făcuţi praf de Gigi Becali, în afară de Tavi Popescu!
9:35
O nouă problemă la FCSB. Un om de bază s-a accidentat în derby-ul cu Dinamo
9:11
Jucătorii de la FCSB, băgați în ședință de galerie după derby-ul cu Dinamo: “Nu mai merge”
9:02
VIDEO“Momentul pe care îl aşteptam” Reacţia lui Lionel Messi după ce a cucerit un trofeu istoric cu Inter Miami!
1 “Ca un idiot”. Reacția uluitoare a lui Cristi Chivu după ce a devenit lider în Serie A cu Inter 2 VIDEOMax Verstappen, pole în cursa Marelui Premiu din Abu Dhabi! Norris, pe 2 în calificări, Piastri, pe 3! 3 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Dinamo 0-0: “Am vrut să îl schimb” 4 Românul celebru care a dezvăluit suma de bani cu care Gigi Becali l-a ajutat într-un moment critic al vieţii 5 VIDEOLionel Messi e campion! Inter Miami a câștigat finala MLS și a cucerit primul titlu din istorie 6 Dan Petrescu a dat-o în judecată pe Rapid. Motivul uluitor din spatele deciziei
Citește și