FC Viitorul – Poli Iași 0-0. Meciul a fost suspendat în minutul 65 din cauza ceţii şi nu se va mai relua astăzi! Decizia finală luată de arbitri

Alexandru Ivan Publicat: 23 februarie 2021, 12:50 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

captură AS.ro

Viitorul - Poli Iaşi, Liga 1

Update: 17:00: Arbitrul a decis că meciul nu se mai poate relua. La Ovidiu a fost în continuare ceaţă densă şi Andrei Chivulete a hotărât ca partida să se dispute la o dată ulterioară. Startul confruntării dintre Viitorul şi Poli Iaşi se va atunci din minutul 1!

Update: 15:45: Reluarea jocului dintre Viitorul şi Poli Iaşi a fost amânată, până la ora 17:00. Ceaţa nu a părăsit stadionul de la Ovidiu. Ion Crăciunescu a anunţat, la Digi Sport, că dacă meciul nu se va disputa azi, se va relua din minutul 1, la o dată stabilită ulterior.

Ştirea iniţială

Potrivit regulamentului, arbitrii au aşteptat o oră, după ce au suspendat meciul. Echipele au revenit pe teren, unde au fost anunţate că meciul nu se va mai relua în această seară, ci mâine de la ora 16.00.

Cu 21 de minute rămase de jucat, etapa a 24-a a campionatului este una istorică. S-au marcat doar şase goluri în cele opt meciuri. Preşedintele Viitorului, Gică Popescu, spune că este neplăcut ca meciul să se încheie mâine.

"Cu natura nu te poţi pune. Ne-am pus de acord, cele două echipe, să jucăm mâine de la ora 16.00. Mâine, trebuie să o luăm de la zero, mai avem 30 de minute la dispoziţie ca să câştigăm. Aşa stau lucrurile în această perioadă, aici. E neplăcut să reiei meciul mâine", a spus Gică Popescu, la Digi Sport.

LIVE SCORE FC Viitorul – Poli Iași 0-0

Min. 69: Meciul a fost suspendat din cauza vizibilităţii reduse. Culmea, şi în tur au fost probleme. Atunci a picat instalaţia de nocturnă de la Iaşi. O decizie finală va fi luată după cel mult o oră. Cel mai probabil, meciul se va relua mâine.

Min. 62: Ocazie Viitorul. Măţan a ratat cea mai mare ocazie de până acum. Şutul său cu piciorul stâng, din interiorul careului, a trecut puţin pe lângă poartă. O ceaţă densă s-a lăsat peste stadionul de la Ovidiu.

Min. 5: Ocazie Viitorul. Ciobanu a şutat periculos din afara careului, dar portarul a reuşit să reţină.

Min 1: A început meciul

Echipele de start

VIITORUL (4-3-3): Cojocaru – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Dussaut – C. Matei, Artean, Ciobanu – Grădinaru, Sabala, Mățan
ANTRENOR: Mircea Rednic

POLI IAȘI (4-2-3-1): Brănescu – Onea, Baxevanos, Frăsinescu, Bușu – Vanzo, Mihalache – Vega, Passaglia, Stan – Duranovic
ANTRENOR: Andrei Cristea

Viitorul este pe locul 13 înaintea acestei partide. Echipa lui Mircea Rednic are trei înfrângeri consecutive și n-a mai câstigat de opt etape.

Constănțenii păstrează doar șanse matematice la play-off, pe care sunt aproape să-l rateze pentru al doilea an la rând.

De cealalta parte, Poli Iași este ultima în Liga 1 și are cea mai slabă defensivă din campionat. Ieșenii au încasat 53 de goluri în 24 de meciuri.

Poli Iași n-a mai câștigat din luna decembrie. De altfel, formația din Copou a obținut un singur succes tot sezonul.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

23:55 5 iul.

Adrian Mititelu, discurs incendiar de 30 de minute! Îndemn războinic pentru Becali şi Rotaru: „Fraţilor, cereţi ce vreţi!”

23:50 5 iul.

Franţa a învins Portugalia la loviturile de departajare şi s-a calificat în semifinalele EURO 2024! Ronaldo a părăsit competiţia!

23:43 5 iul.

Jannik Sinner, calificare de senzaţie în optimile de la Wimbledon după o oră şi jumătate de joc! Emma Răducanu e şi ea în optimi

23:41 5 iul.

„Dureros!” Julian Nagelsmann, la pământ după ce Germania a fost eliminată de la EURO 2024! Concluziile după meciul cu Spania

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 2 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaş 3 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norris 4 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabil 5 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024 6 VIDEOGabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2 din Austria, LIVE în AntenaPLAY! Victorie uriaşă pentru brazilian