Închide meniul

FC Voluntari – Dunărea Călărași 4-0. Ilfovenii s-au distrat la baraj și rămân în Liga 1. Echipa lui Pustai, în genunchi

Alexandru Ivan Publicat: 3 iunie 2021, 20:34 / Actualizat: 3 iunie 2021, 22:27

Comentarii
FC Voluntari – Dunărea Călărași 4-0. Ilfovenii s-au distrat la baraj și rămân în Liga 1. Echipa lui Pustai, în genunchi

FC Voluntari - Dunărea 4-0

Voluntari – Dunărea Călărași 4-0

Final de meci.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Min 86: GOOOL FC Voluntari! Cosmin Achim a marcat din penalty pentru 4-0.

Min 79: GOOOL FC Voluntari! A înscris Armaș

Min 18: GOOOL FC Voluntari! Jefte Betancor a făcut 2-0 pentru ilfoveni cu al 10-lea său gol stagional.

Min 7: GOOOL FC Voluntari! Droppa a deschis scorul după o cafă uriașă a portarului Dunării. Acesta a ieșit greșit pe o centare din corner și a fost depășit de minge. Droppa a îndeplinit ulterior o simplă formalitate, cu poarta goală.

Reclamă
Reclamă

Min 1: A început meciul.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Tamaș, Armaș, Vlad – Mailat, Droppa, Ricardinho, Gheorghe – Betancor, Marcelo Lopes
Rezerve: Neacșu, Balaur, Achim, Satli, Tavares, Remacle, Ilie, Angelov, Borțoneanu
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Dunărea Călărași: Began – Sîrbu, Wiktorski, Șandru, Sălceanu – Tudoran, Djuric, Acolatse, Fotescu – Bud, Kanda
Rezerve: Krell, Caragea, Rus, Țenea, Sava, Petre, Dobre, Calu, Tache
Antrenor: Cristi Pustai

Reclamă

FC Voluntari – Dunărea Călărași pornește de la 2-1 pentru echipa ilfoveană. Cei care au deschis scorul în tur au fost călărășenii, însă echipa lui Liviu Ciobotariu a revenit spectaculos. Jefte a egalat situația pe tabelă până la pauză, pentru ca Alexandru Vlad să marcheze superb din lovitură liberă cu 17 minute înainte de final.

Dunărea este obligată să marcheze cel puțin două goluri pentru a spera la Liga 1. Echipa lui Cristi Pustai este dezavantajată de cele două goluri primite pe teren propriu în partida tur. Pentru Voluntari, chiar și o înfrângere cu 1-0 ar însemna menținerea în Liga 1.

Până la barajul de anul acesta, FC Voluntari și Dunărea Călărași s-au mai întâlnit de 6 ori. Au fost 2 confruntări în Cupa României, un 3-0 pentru Dunărea în 2011, și un incredibil 11-2 pentru Voluntari, în 2013. Cele două formații s-au mai întâlnit și în stagiunea 2018-2019 de Liga 1, când au disputat 4 partide, iar toate s-au încheiat la egalitate.

CS Mioveni, echipa care a spart gheața la baraj

Nicio echipă din Liga 2 n-a reușit să câștige barajul împotriva unei formații de Liga 1, până acum. După 0-0 în tur, CS Mioveni s-a impus cu scorul de 2-1 împotriva lui Hermannstadt, revenind de la 0-1.

În minutul 6, de la Hermannstadt a fost eliminat Răzvan Dâlbea. În minutul 80, a fost eliminat şi Cristiano. La meci au asistat aproximativ 1000 de spectatori.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Mircea Lucescu România la World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:24
Cristi Chivu a intrat direct în istoria lui Inter! I-a depăşit pe Giovanni Invernizzi şi Jose Mourinho
12:57
Sacrificiul făcut de Mircea Lucescu pentru România: “A spus că sănătatea lui nu este importantă și că va sta pe bancă”
12:51
FC Argeş – Farul LIVE SCORE (15:00). Piteştenii, miză uriaşă pentru play-off. Echipele probabile
12:27
Ce s-a întâmplat când Kopic și Petre au fost chemați să înjure Steaua!
12:09
Lionel Messi şi Inter Miami, umiliţi la debutul în noul sezon de MLS, cu 76.000 de oameni în tribune
11:43
Danny Armstrong, făcut praf de o legendă a lui Dinamo: “Pe vremea mea era o vorbă”
1 Scenariul dezastruos pentru FCSB prinde contur! 3 condiţii pentru ca Gigi Becali să rateze play-off-ul 2 Cât a durat povestea de dragoste dintre Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea. Ce se ştie despre despărţirea lor 3 Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea s-au despărţit 4 Jucătorul care e OUT de la FCSB pentru meciul cu Metaloglobus. Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu ne putem opune” 5 FotoUn fost jucător de la FCSB, relaţie cu o ispită de la Insula Iubirii 6 Dennis Man, aproape să scrie istorie la PSV. Borna impresionantă pe care o poate atinge românul
Citește și