FCSB a "aprins" Gazul, dar și-a pierdut golgheterii. Toni Petrea, detalii despre accidentările lui Man și Tănase. Program horror pentru roș-albaștri

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 noiembrie 2020, 20:35 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
FCSB a "aprins" Gazul, dar și-a pierdut golgheterii. Toni Petrea, detalii despre accidentările lui Man și Tănase. Program horror pentru roș-albaștri

Dennis Man s-a accidentat în meciul câștigat de FCSB la Mediaș

Darius Olaru a marcat de două ori pentru trupa lui Toni Petrea. A fost prima "dublă" din carieră, reușită chiar în poarta echipei în tricoul căreia s-a lansat în fotbalul mare. Golul victoriei a fost semnat de un alt fost jucător al Gazului, Sergiu Buș.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man și Florin Tănase au ieșit accidentați

Toni Petrea a avut însă motive să-și pună mâinile în cap. Bucuria victoriei a fost umbrită accidentările lui Dennis Man și Florin Tănase. Cei mai buni marcatori din Liga 1 au ieșit de pe teren în minutul 28, respectiv 67. Antrenorul lui FCSB așteaptă verdictul medicilor.

"Nu au venit cu probleme de la națională. S-au antrenat normal, dar astăzi au simțit probleme musculare. Încă nu știu cât de grav este. Sper să-i recuperăm cât mai repede", a declarat Toni Petrea.

Man și Tănase au marcat câte nouă goluri în această ediție de campionat. Amândoi au fost titulari la Belfast, în remiza dintre Irlanda de Nord și România din Liga Națiunilor.

Cu succesul de pe terenul lui Gaz Metan, FCSB au profitat de erorile făcute de contracandidatele la titlu. În această etapă, Universitatea Craiova a remizat alb cu FC Botoșani, iar CFR Cluj a fost învinsă acasă de UTA Arad. 

Reclamă
Reclamă

"Campionatul este lung, suntem abia pe finalul turului. Mai e returul și play-off-ul. Vrem să obținem maximul de la fiecare meci", a mai spus antrenorul lui FCSB.

Pentru roș-albaștri urmează meciul din Cupa României, cu Gloria Buzău. În campionat are un program de foc. În următoarele trei etape le va întâlni pe UTA Arad, CFR Cluj și Universitatea Craiova.

Cum arată clasamentul Ligii 1 după 11 etape

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42 16 apr.

Alvaro Arbeloa a făcut praf arbitrajul după Bayern – Real Madrid 4-3: „A distrus meciul”

0:27 16 apr.

S-au făcut calculele! Ce șanse au cele patru semifinaliste din Champions League să ajungă în marea finală

0:25 16 apr.

Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3!

0:05 16 apr.

Eliminare stupidă în Bayern – Real. Eduardo Camavinga și-a “îngropat” echipa cu două galbene în opt minute

23:57

Ştim tabloul complet al semifinalelor Ligii Campionilor! Când se vor disputa meciurile “de foc”

23:56

Arsenal și Bayern Munchen completează tabloul semifinalelor din Champions League! Dramatism la Munchen

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 4 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 5 Cornel Dinu, atac fără milă după ratarea prezenţei la Campionatul Mondial: “Limitat ca jucător şi ca antrenor” 6 Prima decizie luată de Costel Gâlcă, după tensiunile izbucnite în vestiarul Rapidului
Citește și