FCSB a mai renunțat la un jucător! Va fi antrenat de Dorin Goian

Sebastian Cristian Publicat: 21 ianuarie 2023, 10:33

Comentarii
FCSB a mai renunțat la un jucător! Va fi antrenat de Dorin Goian

Antrenorul Dorin Goian / Facebook ACS Foresta Suceava Oficial

FCSB a mai renunțat la un jucător! Ștefan Cană (22 de ani) a fost împrumutat la Foresta Suceava, formație din Liga 3 pregătită de Dorin Goian.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ștefan Cană, fundaș central, se află sub contract cu FCSB, dar a fost cedat în prima parte a sezonului la Unirea Constanța, „satelitul” vicecampioanei.

FCSB a mai renunțat la un jucător! Va fi antrenat de Dorin Goian

Pentru restul sezonului, fundașul va evolua în Liga 3, la Foresta Suceava, anunță Monitorul SV. Echipa antrenată de Dorin Goian se află pe primul loc în Seria 1, cu un avans de 9 puncte față de urmăritoare.

Ștefan Cană va avea primul contact cu noua sa echipă pe data de 23 ianuarie, atunci când va avea loc reunirea lotului.

Fundaș în vârstă de 22 de ani, Cană este considerat unul dintre fotbaliștii români de perspectivă. Conform site-urilor de specialitate, cota de piață a fotbalistului care a bifat 3 prezențe în tricoul FCSB este de 180.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Probleme uriașe pentru fotbalistul dat afară de FCSB! Riscă să stea pe bară până la vară

Probleme uriașe pentru Radu Boboc, fotbalistul dat afară de FCSB! Riscă să stea pe bară până la vară.

Radu Boboc s-a despărțit de FCSB în această iarnă, după ce nu a reușit să-l convingă pe Gigi Becali.

Bifând deja două formații din Liga 1 în acest sezon competițional, Radu Boboc are probleme mari. Dacă Farul nu vrea să-l readucă la Constanța, atunci fotbalistul are șanse mari să stea pe bară până la vară.

Reclamă

Expertul TV Basarab Panduru a comentat situația lui Boboc, sugerând că Gică Hagi ar avea motive întemeiate pentru care nu vrea să-l reprimească pe fundaș.

„Boboc e singurul, probabil, care nu e reprimit (n.r. dintre fotbaliştii plecaţi de la FCSB în această iarnă). Nu? Aici te gândeşti clar şi te întrebi cum a plecat şi de ce a plecat.

Că deja era o problemă, nu? Nu mai jucase. Şi dacă nu te mai primeşte (n.r. Hagi)… şi el primeşte pe oricine, pe toată lumea înapoi, pe toată lumea, nici nu contează ce joci, cum joci, te ia înapoi.

Şi uite că pe el nu. E o problemă acolo”, a declarat Basarab Panduru, la orangesport.ro.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:38

Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor din Bundesliga, în faţa debutulu: “Înţeleg perfect că în public există o problemă”

17:27

Hugo Ekitike, mesaj emoţionant după accidentarea din cauza căreia va rata World Cup 2026: “E greu, poate chiar nedrept”

17:16

Daniel Pancu, anunț categoric despre viitorul lui la CFR Cluj: „Asta îmi doresc enorm”

17:03

Doliu în fotbalul mondial! Alexander Manninger a murit la 48 de ani

17:03

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 16 aprilie

16:57

„E foarte ușor din fotoliu”. Răzvan Burleanu, adevărul despre problemele lui Mircea Lucescu: „A venit cu adeverință din Belgia”

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 4 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 5 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 6 Cornel Dinu, atac fără milă după ratarea prezenţei la Campionatul Mondial: “Limitat ca jucător şi ca antrenor”
Citește și