Închide meniul
EXCLUSIV

FCSB ar putea să rămână fără antrenor din cauza lui Gigi Becali: “Edi nu va mai rezista şi nu va mai sta”. De ce nu poate vicecampioana să facă spectacol

Gabriel Zamfirescu Publicat: 19 octombrie 2021, 23:39

Comentarii
FCSB ar putea să rămână fără antrenor din cauza lui Gigi Becali: Edi nu va mai rezista şi nu va mai sta. De ce nu poate vicecampioana să facă spectacol

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali vrea spectacol la FCSB. Chiar dacă echipa a revenit în lupta pentru titlu cu Edi Iordănescu antrenor, patronul nu e deloc mulţumit. Cu această atitudine, îl va face pe Iordănescu Jr. să plece, crede Dănuţ Lupu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB ar putea să rămână fără Edi Iordănescu

Dănuţ Lupu îl avertizează pe Gigi Becali. Dacă Edi Iordănescu pleacă, FCSB nu mai are absolut nicio şansă la titlu. Totuşi, fostul internaţional nu crede că Gigi Becali se va putea abţine să nu mai critice echipa. “Ştiţi cum e, orice minune ţine 3 zile. Nu, eu nu cred că Gigi va reuşi vreodată să nu se bage cu toate că ultima oară când au luat campionatul a fost când nu s-a băgat!”, spune Dănuţ Lupu.

Mai mult, Dănuţ Lupu crede că Edi Iordănescu nu va mai rezista pentru mult timp antrenor la FCSB. “Nu! Eu cred că dacă se bagă Gigi, Edi nu va rezista. Nu că nu va rezista Edi, nu va mai sta”, mai spune fostul internaţional.

Cauzele jocului nespectaculos al celor de la FCSB

Gigi Becali spune că îşi doreşte un joc spectaculos la FCSB, dar Dănuţ Lupu îl contrazice. Vicecampioana nu poate juca spectaculos în condiţiile în care îi lipsesc mai mulţi jucători. Unii sunt infectaţi, iar alţii accidentaţi. “Gigi vrea să joace frumos? Pai cum să joace frumos, dacă au covidaţi?! El spune că nu lasă jucătorii să se vaccineze…păi şi atunci, cum facem? Vrei să joci frumos? Toţi jucătorii din lumea asta sunt vaccinaţi, tu nu vrei să vaccinezi jucători, dar vrei să joci frumos. Cum?”, a mai spus fostul internaţional, Dănuţ Lupu.

FCSB – Mioveni 3-0 s-a disputat cu doar 13 jucători ai vicecampioanei pe foaia de joc. Majoritatea dintre aceştia au fost infectaţi cu COVID, iar unii dintre ei sunt accidentaţi. Şi Farul – FCSB de duminică seara e în pericol de a nu se juca. FCSB ar mai avea doar 12 jucători disponibili după ce căpitanul Florin Tănase s-a accidentat cu Mioveniul.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:11
LIVE SCORECelta Vigo – Real Madrid 1-1. Ionuţ Radu, duel “galactic”. Portarul român a fost învins rapid, dar echipa sa a egalat
22:00
Ce salariu ar urma să aibă Gică Hagi la naţionala României: “Decent”
21:59
Dilema lui Cristiano Bergodi înainte de meciul cu FCSB. Ce se întâmplă cu antrenorul suspendat
21:56
Veste importantă pentru Real Madrid. Ce se întâmplă cu Kylian Mbappe și când ar putea reveni pe gazon
21:32
Suma uluitoare pe care o încasează avocatul Anei Bărbosu în cazul de doping. În ce stadiu a ajuns ancheta
21:26
Csikszereda – Farul 1-0. Ciucanii încheie sezonul regular cu victorie
1 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 2 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 3 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și