Închide meniul

FCSB, făcută praf după egalul cu FC U Craiova 1948: “Totul e la întâmplare, mult amatorism!” Ce l-a enervat pe Gabi Balint

Gabriel Zamfirescu Publicat: 7 februarie 2022, 8:21

Comentarii
FCSB, făcută praf după egalul cu FC U Craiova 1948: Totul e la întâmplare, mult amatorism! Ce l-a enervat pe Gabi Balint

Profimedia

Gabi Balint a dat de pământ cu cei de la FCSB. Fostul mare atacant a criticat în termeni duri tactica vicecampioanei din meciul cu FC U Craiova 1948, scor 2-2. Balint spune că e mult amatorism la echipa condusă de Mihai Pintilii duminică seara. Toni Petrea este la izolare, după ce a fost infectat cu covid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB, făcută praf după egalul cu FC U Craiova 1948

Lui Gabi Balint nu i-a venit să creadă când a văzut echipa de start a celor de la FCSB, dar apoi a criticat la scenă deschisă şi faptul că pe parcurs au fost introduşi Ianis Stoica, Claudiu Keșeru și Andrei Dumiter, toți atacanți de careu. „La FCSB mi se pare că totul e la întâmplare, că jocul e bazat pe talentul unor jucători. Începi fără atacant autentic și termini cu 3 atacanți, unii peste ceilalți! Și cu schimbările făcute… se vede că e mult amatorism. Așa văd eu, din afară, poate greșesc”, a spus Gabi Balint, conform digisport.ro.

Balint l-a lăudat pe Ianis Stoica

Totuşi, fostul mare atacant, Gabi Balint l-a lăudat pe Ianis Stoica, cel care a obținut penalty-ul din care Keșeru a egalat pe final de meci. „Nu are cum să lipsească din echipa asta. De câte ori a intrat, a făcut-o foarte bine. Mă uit la demarcările lui, că am jucat și eu atacant, are demarcări extraordinare. Controlul balonului în careu, sub presiune, e extraordinar. A jucat Coman, care nu e refăcut. S-a văzut clar, și nici nu e atacant!”, a mai spus Balint.

Şi Gigi Becali l-a criticat pe principalul de ocazie, Mihai Pintilii, pentru introducerea celor 3 atacanţi. „N-ai văzut ce schimbări haotice a făcut Pintilii? La un moment dat aveam 3 atacanți. Cum, mă, Pintilii, să pui 3 numere 9 pe teren?”, a spus Gigi Becali, la finalul partidei, conform sursei citate.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:02
Rapid – Oțelul LIVE TEXT (20:30). Giuleștenii vor să-și mărească avansul în fruntea Ligii 1. Echipele de start
18:55
FC Argeș – FC Botoșani 0-0. Moldovenii ratează șansa de a urca pe primul loc
18:53
Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect”
18:31
Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid
18:12
S-a marcat cel mai rapid gol al sezonului în Premier League! Cine l-a reușit și de cât timp a avut nevoie
18:01
Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord
Citește și