Închide meniul

FCSB – Mioveni 3-0 | Mihai Stoica iese la contraatac: “Numai lamentări prin studiouri”. Ce reclamă oficialul vicecampioanei

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 octombrie 2021, 11:59

Comentarii
FCSB – Mioveni 3-0 | Mihai Stoica iese la contraatac: Numai lamentări prin studiouri. Ce reclamă oficialul vicecampioanei

FOTO:Remus Badea/SPORT PICTURES

A fost scandal după FCSB – Mioveni 3-0. Primarul Mioveniului, Ion Georgescu, a dat de pământ cu arbitrul Marcel Bârsan şi a ameninţat că retrage echipa din campionat. Şi jucătorii au reclamat maniera brigăzii de arbitraj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica iese la contraatac

Mai mult, Ion Crăciunescu şi Adrian Porumboiu le-au dat dreptate argeşenilor. Aceştia reclamă faptul că Buziuc a fost eliminat uşor, după un prim cartonaş galben acordat gratuit, dar şi faza penalty-ului din care s-a marcat pentru 1-0 şi faza golului de 2-0, pornită dintr-o poziţie de ofsaid la Claudiu Keşeru.

Enervat de comentarii, Mihai Stoica a ieşit la rampă. A reacționat dur pe o reţea de socializare după discuțiile generate de arbitrajul din meciul. Mihai Stoica reclamă, la rândul său, un penalty neacordat la scorul de 0-0.

“Ce distracție prin studiouri, ce lamentări, ce echidistanță prezintă marii specialiști… Cam puține comentarii despre faza din prima repriză, când Olaru este busculat în careul Mioveniului. Marii specialiști ar trebui să explice că pe un astfel de teren e foarte periculos să faci alunecare în propriul careu pentru că arbitrul se poate înșela.

Când Bîrsan dicta penalty în meciul cu Craiova împotriva noastră la un atac regulamentar al lui Andrei Vlad și nu vedea faultul asupra lui Dennis Man din careul lor – deși șortul se lungise – nu mai erau atât de contrariați marii specialiști.

Reclamă
Reclamă

Nici când CFR bătea 1-0 la Mioveni dintr-un ofsaid kilometric. Că deh, se mai întămplă. Ura emanată în studiouri generează o mai mare simpatie în rândurile milioanelor de suporteri steliști. Asta nu înțeleg marii specialiști”, a scris Mihai Stoica pe facebook.

Faza incriminată de Mihai Stoica

Mihai Stoica este nemulţumit că echipa sa nu a primit un penalty în miutul 9. Atunci, Olaru a urmărit o minge în careul argeșenilor, care a fost respinsă în ultima clipă de Adrian Scarlatache. Până ca fundașul să trimită mingea în afara terenului, portarul Iustin Popescu a intrat prin alunecare și l-a lovit pe Olaru. Olaru se lovește de Scarlatache și, fiind lovit și la picioare, cade, dar Marcel Bîrsan a lăsat jocul să curgă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
Incredibilul Thibaut Courtois! Performanţa fabuloasă realizată de belgian în Real Madrid – Manchester City 3-0
23:55 11 mart.
Real Madrid – Manchester City 3-0. Madrilenii, cu un pas în sferturi după hat-trick-ul lui Valverde. Bodo/Glimt, o nouă surpriză
23:48 11 mart.
Fede Valverde i-a uimit pe toţi! Ce a apărut pe contul oficial al Ligii Campionilor după hattrick-ul fabulos
22:57 11 mart.
Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
22:54 11 mart.
Fede Valverde, hattrick fabulos cu Manchester City! La primul gol pasa i-a fost dată de Courtois!
22:47 11 mart.
Puştiul de 18 ani de la Real Madrid a scris istorie! A doborât recordul lui Raul la meciul cu Manchester City
1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 3 Gică Popescu ştie cine îl poate învinge pe Răzvan Burleanu în lupta pentru şefia FRF: “Unul singur” 4 Rapid vrea să transfere atacantul momentului din Liga 1! Şi FCSB s-a interesat de el 5 Liber la FCSB! Ce anunţ face Iuliu Mureșan despre transferul lui Matei Ilie 6 Mircea Lucescu a decis! Echipa de play-off de la care nu va convoca jucători pentru barajul Turcia – România: “Nu ne supărăm”
Citește și