FCSB – Sepsi 1-1. Echipa lui Petrea, şanse uriaşe să termine anul pe primul loc! Vlad, intervenţii fantastice. Ocazie mare Moruţan în prelungiri

Silviu Corneanu Publicat: 21 decembrie 2020, 18:35 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Toni Petrea este antrenorul celor de la FCSB

• FCSB - Sepsi 1-1
  • ”Roș-albaștrii” ratează șansa de a se detașa în clasament

Duelul echipelor cu cele mai bune ofensive din Liga 1 nu s-a soldat decât cu 2 goluri, dar Sepsi a arătat un plan de joc extrem de bine pus la punct și nu a lăsat formația bucureșteană să construiască în stilul său caracteristic.

Ambele formații au avut ocazii de a câștiga, Moruțan ratând o oportunitate colosală în minutele de prelungire.

FCSB se putea detașa în fruntea clasamentului cu o victorie. Egalul o lasă descoperită în fața Universității Craiova și a lui CFR Cluj, care au cu 3, respectiv 4 puncte mai puțin. Cele două se înfruntă mâine seară, de la ora 21:00, LiveText pe AS.ro

Min. 90+4: Se fluieră finalul partidei.

Min. 90+1: Moruțan ratează o ocazie uriașă! Mingea este scoasă de pe linia porții.

Min. 74: O nouă ocazie uriașă pentru covăsneni! Aganovici cade în careu, iar Vlad are două intervenții salvatoare.

Min. 72: Ocazie uriașă pentru Sepsi! Vlad respinge șutul lui Nouvier, dar direct în piciorul lui Safranko. Jucătorul lui Sepsi trage din scurt, dar goalkeeper-ul FCSB-ului respinge din nou.

Min. 70: Moruțan centrează în careu, dar Boubacar respinge fără greșeală.

Min. 56: Ocazie mare pentru Sepsi după greșeala lui Ovidiu Popescu! Șutul lui Nouvier trece alături.

Min. 46: A început repriza a doua. Leo Grozavu a fost eliminat și se află în tribune

Min. 45+: S-a încheiat prima repriză.

Min. 37: GOOOLLL Sepsi! Fofana înscrie cu un șut din marginea careului!

Min. 36: Aganovici centrează foarte bine în careu, mingea aterizează periculos, dar portarul Vlad reușește să rețină.

Min. 30: GOOOLLL FCSB! Cristea înscrie cu capul, liber în careu, după centrarea lui Florinel Coman.

Min. 13: Un jucător al lui Sepsi este întins pe gazon, iar Leo Grozavu primește galben pentru proteste.

Min. 5: Prima ocazie pentru Sepsi! Lovitura de cap a lui Fofana trece puțin pe lângă poartă.

Update 20:30: A început meciul.

LIVE TEXT FCSB – Sepsi

Echipele de start

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Ov. Popescu – Perianu – Moruţan, Olaru – Man, Octavian Popescu, Coman

Rezerve: Straton, Panţîru, Simion, Briceag, Vînă, Buziuc, Dumitru, Oaidă, Şut

Antrenor: Toni Petrea

Sepsi: Niczuly – Delgiannidis, Bouhenna, Bg. Mitrea, Fl. Ștefan – Csiszer, Fofana, Vașvari, Aganovic – Safranko, M. Ștefănescu

Rezerve: Jesus Fernandez – Nouvier, Andrezly, Golofca, L. Fulop, Petrila, Purece, Achahbar, Tincu

Antrenor: Leo Grozavu

Jocul se va disputa la Mogoșoaia, după ce Arena Națională a intrat în reparații. Toni Petrea nu se va putea baza la meciul din seara asta pe Florin Tănase, care a intrat deja în vacanță.

Partida dintre FCSB și Sepsi va fi condusă la centru de Horațiu Feșnic. Acesta va fi ajutat la cele două linii de Alexandru Cerei și Vladimir Urzică.

FCSB – Sepsi: echipele probabile

FCSB (4-1-2-1-2): Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Panțîru – Simion – Vînă, Moruțan – Olaru – Man, Coman

Sepsi (4-2-3-1): Niczuly – Deligiannidis, Bouhenna, Mitrea, Ștefănescu – Achahbar, Vașvari – Golofca, Aganovic, Petrila – Safranko

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

23:35 Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania 23:35 Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul! 23:01 FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se! 23:01 Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine” 22:16 VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte 22:15 Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024 21:50 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024 21:37 VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor 21:29 Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el” 20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! Vezi toate știrile
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul!
Liga 1 • 23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB
Liga 1 • 12:09
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol”
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care "este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024"
Liga 1 • 11:15
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024”
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul
Liga 1 • 10:10
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul - FCSB
Liga 1 • 27 mart., 19:58
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!”