FCSB – Sepsi 1-2. A marcat împotriva roş-albaştrilor şi vrea s-o vadă pe CFR campioană: "M-am gândit să îi ajut!"

Dragoș Vasile Publicat: 25 aprilie 2021, 20:39

Mediafax Foto / ALEX NICODIM via Hepta

FCSB - Sepsi 1-2

• FCSB - Sepsi 1-2
  • Claudiu Petrila o vrea pe CFR Cluj campioană

Claudiu Petrila este împrumutat de CFR Cluj la Sfântu Gheorghe. Tânărul atacant a deschis scorul la Giurgiu în victoria cu FCSB, 2-1. La final, acesta a recunoscut că vrea să îi vadă din nou pe clujeni campioni.

"Ne-am pregătit foarte bine pentru acest meci şi ne bucurăm că am câştigat astăzi. Vrem să fim cât mai sus. În prima repriză i-am dominat la tot. M-am gândit să îi ajut pe cei de la CFR. Vreau să câştigăm noi campionatul, iar dacă nu, CFR", a spus Petrila la finalul meciului.

FCSB – Sepsi 1-2 | Jucătorii lui Toni Petrea au gafat şi nu s-au putut distanţa de CFR Cluj. S-a încins lupta la titlu!

FCSB a fost învinsă de Sepsi, scor 1-2, în etapa a 3-a a play-off-ului Ligii 1. Roş-albaştrii s-au încurcat într-un moment în care se puteau distanţa la patru puncte de rivala CFR Cluj.

Claudiu Petrila a deschis scorul şi gruparea din Sfântu Gheorghe a condus la pauză. Octavian Popescu a restabilit egalitatea, iar în minutul 74 a fost o fază extrem de controversată. Florin Tănase a scos iniţial un penalty, dar Sebastian Colţescu s-a răzgândit şi i-a acordat cartonaş galben pentru simulare. Cu 9 minute înainte de final, Mitrea a stabilit scorul final, 2-1 pentru Sepsi.

În acest moment, FCSB este pe primul loc în Liga 1. Are 39 de puncte, cu unul mai mult decât CFR Cluj. Universitatea Craiova este pe a treia treaptă a podiumului, cu 34 de puncte.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! 19:54 Englezii nu îi dau României nicio şansă la EURO 2024! Verdict dur pentru grupa „tricolorilor” 19:11 CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie 18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în scandalul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” 17:42 Dani Alves şi Robinho, desfiinţaţi de un fost coechipier: „Dacă îi făceau asta fiicei mele, nu mai eram la interviu acum” 16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei Vezi toate știrile
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB
Liga 1 • 12:09
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol”
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care "este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024"
Liga 1 • 11:15
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024”
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul
Liga 1 • 10:10
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul - FCSB
Liga 1 • 27 mart., 19:58
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!”
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia - România
Extra • 27 mart., 12:28
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia – România! Ce banner au afişat