Fundaşul a fost schimbat în minutul 33 cu Radunovic, după ce a făcut semn că nu mai poate continua. Panţîru, marcator în victoria cu Botoşani, 2-1, avea un bandaj cu gheaţă în dreptul genunchiului piciorului drept şi riscă să rateze derby-urile cu Universitatea Craiova şi CFR Cluj.
Florinel Coman nu este refăcut complet
Florinel Coman şi Darius Olaru sunt ceilalţi jucători pe care Toni Petrea nu s-a putut baza pentru partida cu Sepsi. "Mbappe", care s-a accidentat la echipa naţională, a fost prezent la stadion, însă nu a fost trecut pe foaia de joc, semn că nu s-a refăcut complet.
Program infernal pentru FCSB
FCSB se luptă pentru primul titlu după după 6 ani, iar în următoarele două etape vor întâlni rivalele pentru mult râvnitul trofeu. În etapa a patra, roş-albaştrii se vor deplasa în Bănie, pentru confruntarea cu Universitatea Craiova, iar în etapa a cincea o aşteapă pe campioana CFR la Giurgiu.
ETAPA 4:
- CFR Cluj – FC Botoşani
- Universitatea Craiova – FCSB
- Sepsi – Academica Clinceni
ETAPA 5
- FC Botoşani – Sepsi
- FCSB – CFR Cluj
- Academica Clinceni – Universitatea Craiova
- Încă o pierdere pentru Toni Petrea în FCSB - Sepsi
- Ce titular riscă să rateze derby-urile cu Craiova şi FCSB
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Dumitru Dragomir a spus cine este cel mai bun fotbalist din România!
- FCSB va juca în UEFA Youth League! Roş-albaştrii au câştigat şi Liga de Tineret
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: “Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: “E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: “Vor să-l ajute pe Becali”