EXCLUSIV

FCSB și-a găsit “sparring partner” pentru pauza competițională! Ce amical a programat echipa lui Gigi Becali, în weekend

Antena Sport Publicat: 6 octombrie 2021, 9:10

Comentarii
FCSB și-a găsit sparring partner pentru pauza competițională! Ce amical a programat echipa lui Gigi Becali, în weekend

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Din informațiile AS.ro, FCSB va juca o partidă amicală cu Astra Giurgiu. Meciul se va disputa sâmbătă, de la ora 11.00, la baza roș-albaștrilor din Berceni. Retrogradată în Liga 2, echipa din Giurgiu pare că a devenit în “sparring partner” pentru FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Amical FCSB – Astra

Edi Iordănescu a apelat la giurgiuveni și în pauza competițională precedentă. FCSB s-a impus atunci cu 2-1. Tehnicianul roș-albaștrilor a ținut mai mult să dispute o partidă amicală pentru a-i da minute și căpitanului echipei.  Florin Tănase a revenit la antrenamentele cu echipa și are nevoie de minute jucate înainte de a reintra într-un joc oficial. Din informațiile AS.ro, “decarul” celor de la FCSB este gata să-și reia locul în prim 11, chiar de la următorul meci oficial.

Florin Tănase a revenit la antrenamentele echipei

Edi Iordănescu a confirmat revenirea lui Florin Tănase, așa cum AS.ro v-a anunțat încă de săptămâna trecută. Tehnicianul susține că-i va acorda minute în amicalul cu Astra. “Tănase s-a antrenat, da. De dimineaţă a intrat parţial, în partea a doua a antrenamentului nu am vrut să-l expunem, pentru că a fost un antrenament de intensitate. Nu am vrut să-l expunem.

La antrenamentul de după amiază, fiind puţin mai moderat ca intensitate, l-am integrat şi pe el şi a răspuns bine. Doctorul l-a supravegheat, totul a fost ok. Dacă lucrurile evoluează aşa cum trebuie, îi voi da câteva minute la următorul joc amical“, a declarat Edi Iordănescu la telekomsport.ro.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40

Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat

23:37

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

23:32

Care a fost, de fapt, diagnosticul primit de Mircea Lucescu! Dezvăluirea din partea FRF: “Șansă mare”

23:26

De ce Daniel Pancu nu vrea să antreneze echipa naţională. Dezvăluirea lui Florin Prunea: “Niciodată”

22:53

Steaua, la un pas de prima ligă? Ministrul Apărării a făcut anunțul: „Indiferent cine se supără!”

22:40

Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 3 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 4 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 5 “Schimb yala de la uşă”. Mircea Lucescu, dialog incredibil cu soţia Neli, pe patul de spital: “FRF l-a disperat” 6 Mircea Lucescu, director tehnic la o echipă din fotbalul românesc? Anunţul făcut de un oficial FRF
Citește și