FCSB – UTA 2-1 | „Am înţeles că a ieşit mingea clar!” Claudiu Keşeru a comentat scandalul monstru de arbitraj: „Primul penalty a fost corect acordat!”

Dragoș Vasile Publicat: 6 decembrie 2021, 0:33

FCSB – UTA 2-1 | „Am înţeles că a ieşit mingea clar! Claudiu Keşeru a comentat scandalul monstru de arbitraj: „Primul penalty a fost corect acordat!

Claudiu Keşeru primeşte o nouă şansă la FCSB

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Claudiu Keşeru a comentat scandalul monstru de arbitraj din FCSB – UTA Arad 2-1

„Săptămâna trecută am avut nişte probleme. Săptămâna aceasta am tras tare la antrenament. Am reuşit să joc fără nicio jenă. Am simţit 60 de minute că pot să fiu 100% fizic. Aştept golurile. Când atacantul nu înscrie, trebuie să rămână ceva din meci. A fost un meci extrem de agresiv, neplăcut. Foarte puţine ocazii din partea noastră.

A fost un meci închis. În repriza a doua am mai avut două şuturi până în minutul 60. Au arătat că au calitate. Al doilea penalty nu l-am văzut. Am înţeles că a ieşit mingea clar. La primul se aude contactul de la distanţă clar. Primul a fost corect acordat!”, a transmis Claudiu Keşeru.

Reacţia lui Florin Tănase, după ce Marian Barbu a făcut praf meciul!

FCSB – UTA 2-1. Florin Tănase a fost eroul celor de la FCSB, după ce a reuşit o „dublă” din penalty. Cele două lovituri de pedeapsă au fost acordate extrem de uşor de arbitrul Marian Barbu.

„Omul meciului este echipa, eu am înscris golurile. Fericiţi pentru cele 3 puncte, că am obţinut victoria şi că rămânem la 8 puncte de CFR. Primul, eu cred că a fost penalty clar. Îl calcă. Eu eram pe teren şi am auzit. Al doilea am înţeles că a ieşit mingea, dar nu am văzut faza. Pe reluare nu cred că e sunet. A driblat, îi dă cu mingea în picior”, a Florin Tănase după FCSB – UTA 2-1.

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”