Până acum, suporterii au adunat 85.000 de euro din cei 168.000 necesari pentru a acoperi datoria scadentă la finalul lunii aprilie. "Danciu-gol" s-a alăturat demersului fanilor, iar cele mai de preț "amintiri" ale sale vor fi puse la vânzare.
”Sunt niște lucruri la care țin, dar în aceste momente grele nu cred că se mai pune problema de a păstra o Cupă, medalii. Trebuie să strângem banii să luăm licența, după asta urmează alte momente dificile. E un prim pas și cel mai important e că în aceste momente grele cei care s-au gândit la Dinamo au fost cei din PCH.
Ionel Dănciulescu: "Dinamo are mai multă nevoie de ele"
Am medaliile de campion cu Dinamo, mai am niște Cupe de goluri marcate, anumite trofee pe care le-am primit de-a lungul carierei. Mai am o sticlă de șampanie de la ultimul nostru trofeu. Am și anumite lucruri pe care le-am primit de la suporteri. Am bilete aranjate frumos de la un suporter, sunt meciurile pe care eu le-am jucat.
În momentul ăsta Dinamo are mai multă nevoie de ele. La mine rămân amintirile. Atâta timp cât joci fotbal trebuie să o faci la un nivel bun și trebuie să rămâi cu ceva din activitatea asta sportivă. Au rămas niște performanțe, niște cifre. E adevărat, la nivel de primă divizie", a spus Ionel Dănciulescu la Digi Sport.  
         
        
                    
- Ionel Dănciulescu își va scoate trofeele la licitație
 - Fostul atacant vrea s-o ajute pe Dinamo să obțină licența pentru Liga 1
 - Dinamo are nevoie de 168.000 de euro pentru a-și acoperi datoriile
 - Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
 - Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
 
- 10 minute de haos la finalul partidei Botoșani-Farul! S-a dictat penalty, apoi a fost anulat la VAR!
 - Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…”
 - Cu ce echipă a semnat Patrick Petre: “Bine ai venit!”
 - Finala Stelei de Cupa Campionilor, ștearsă complet pe aplicația UEFA. Haos total și pe site
 - Ilie Stan depune plângere penală împotriva CJ Buzău. El și jucătorii își cer banii, după ce Gloria s-a desființat
 
                            
                            
                        
































