Închide meniul

Florin Lovin, dezvăluiri uluitoare despre Ioan Niculae: „Am fost siderat! Este degradant pentru numărul 1 într-o firmă!”

Cosmin Olteanu Publicat: 24 decembrie 2022, 18:03

Comentarii
Florin Lovin, dezvăluiri uluitoare despre Ioan Niculae: Am fost siderat! Este degradant pentru numărul 1 într-o firmă!”

Ioan Niculae/hepta

Florin Lovin, dezvăluiri uluitoare despre Ioan Niculae! Fostul fotbalist al Astrei a vorbit despre omul de afaceri care a fost eliberat, recent, din închisoare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Lovin a evoluat timp de doi ani în tricoul Astrei Giurgiu, în perioada 2015-2017.

Florin Lovin, dezvăluiri uluitoare despre Ioan Niculae

Fostul fotbalist a povestit o întâmplare bizară petrecută imediat după ce Astra a câștigat titlul de campioană în 2016. Potrivit spuselor acestuia, Ioan Niculae a venit în vestiarul jucătorilor și, în loc să-i felicite pentru performanța obținută, i-a întrebat, în mod ironic, dacă mai au chef să joace fotbal.

În plus, Florin Lovin susține că, la un moment dat, jucătorii au strâns bani pentru a plăti salariile celorlalți angajați din club, deoarece ar fi fost neplătiți de zece luni.

„Eu pe Ioan Niculae l-am prins la o singură ședință și am fost siderat. Luasem campionatul cu dânsul în închisoare. Avem unele prime trecute în contract, dar trecuseră vreo două, trei luni de când nu ne luaserăm banii. La prima discuție pe care am avut-o cu el, după ce-am luat campionatul, a venit în vestiar și n-a pomenit nimic de campionat. Ne-a luat cu: «Bă, voi mai aveți chef să jucați fotbal?».

Reclamă
Reclamă

Am luat-o ca atare, dar a fost urât. Iar cel mai urât din perioada Astra a fost când știai că patronul e milionar și angajații clubului erau neplătiți de zece luni, având 1.200 de lei pe lună. Noi, jucătorii, făceam chetă și le plăteam salariile. Ceea ce este degradant pentru numărul 1 într-o firmă”, a declarat Florin Lovin, pentru gsp.ro.

Odată cu intrarea lui Ioan Niculae în închisoare, clubul Astra Giurgiu a retrogradat din prima ligă și, ulterior, s-a desființat.

Ioan Niculae a fost eliberat din închisoare

Pe data de 18 februarie 2021, Ioan Niculae a fost arestat, fiind acuzat de corupție în dosarul „Interagro„. Însă, după un an și trei luni de detenție, omul de afaceri a fost eliberat.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:21
Petrolul – Farul 0-1. Victorie mare pentru constănţeni, care au egalat-o la puncte pe FCSB
16:14
Răspunsul final dat de Dinamo, după interesul pentru Alexandru Musi. Ce se întâmplă cu jucătorul
15:54
Colorado Avalanche – Toronto Maple Leafs LIVE VIDEO (20:30). Cea mai bună echipă din NHL caută să îşi regăsească forma
15:49
Denis Alibec, OUT de pe lista LPF! FCSB i-a arătat “ușa din spate” atacantului său
15:12
FotoDenis Drăguș, prima realizare de la revenirea la Gaziantep. Atacantul, assist pentru golul lui Deian Sorescu
14:33
Xabi Alonso a avut prima discuţie cu Liverpool! Răspunsul dat de fostul antrenor de la Real Madrid
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Pensia umilitoare pe care o primeşte Mihai Neșu de la statul român. “Mi-e și rușine” 3 Control antidoping după Universitatea Craiova – FC Botoșani. Patru jucători vizați 4 “Înţepat” de Mourinho, Cristi Chivu i-a dat replica celebrului antrenor portughez! 5 A venit oferta de 23 de milioane de euro pentru Radu Drăguşin. De ce românul a refuzat transferul 6 Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd”
Citește și