Anunț devastator pentru fanii lui Dinamo. “Din câte știu eu, Rednic nu va semna! Nu-l văd să se arunce cu capul înainte”

Alexandru Ivan Publicat: 26 septembrie 2021, 16:43

Comentarii
Anunț devastator pentru fanii lui Dinamo. Din câte știu eu, Rednic nu va semna! Nu-l văd să se arunce cu capul înainte

SportPictures / Sport Pictures via hepta

Prunea e de părere că Rednic o va refuza în cele din urmă pe Dinamo, din cauza situației delicate prin care trece clubul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Prunea, anunț devastator pentru fanii lui Dinamo

Dinamo vine după 1-0 pe terneul celor de la Ripensia Timișoara, în Cupa României. Pe “câini” îi așteaptă o deplasare infernală pe terenul celor de la Universitatea Craiova.

Au avut atitudine la Timișoara, dar acum se întorc la campionat, o deplasare complicată la Craiova. Foarte greu va fi pentru Dinamo, în continuare. Din câte știu, Rednic nu va semna cu Dinamo. Nu-l văd eu să se arunce cu capul înainte, pune niște condiții pe care clubul nu le poate îndeplini.

Va fi un an foarte greu! Datoriile sunt mari de tot și trebuie cumva acoperite. Cred că ar trebui să mai aducă jucători, dar important este să-și pună și un antrenor. Păcat că s-a stricat această relație cu Bonetti. Cred că mai merita o șansă, dar a venit acest șoc cu FCSB. A aruncat tot în aer, un moment greu”, a spus Florin Prunea, potrivit prosport.ro.

Probleme pentru Dinamo înaintea meciului cu Universitatea Craiova

Dinamo are şi probleme de lot înaintea meciului din această seară, de la Craiova. Gabriel Torje a resimțit dureri, vineri, la antrenament și a părăsit ședința de pregătire, riscând să rateze meciul din Bănie. Intențiile antrenorului interimar Sorin Colceag au fost date peste cap la ședința de pregătire de vineri.

Reclamă
Reclamă

Planul staff-ului tehnic al bucureștenilor a fost ca Mirko Ivanovski și Gabriel Torje să nu facă deplasarea în Banat, la meciul cu Ripensia, pentru a fi apți de joc în perspectiva rundei de campionat din Bănie. Doar unul dintre cei doi are șanse reale să joace luni contra formației lui Laurențiu Reghecampf.

„Meciul cu Craiova e un meci foarte greu. Sigur, Craiova are prima șansă, dar avem și noi șansa noastră și cu infuzia de moral pe care am primit-o după calificarea în Cupă sper să jucăm din ce în ce mai bine.

Echipa joacă din ce în ce mai bine și mai ales jucătorii aduși în timp scurt și la sfârșit perioadei fizic sunt tot mai bine fizic și vor fi și mai bine după pauza echipa naționalei din octombrie”, a spus Iuliu Mureșan, conform sursei citate.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58

Record absolut în UEFA Champions League! Nu s-a mai întâmplat niciodată în istorie așa ceva

23:57

PSG – Bayern 5-4. Victorie fantastică pentru deținătoarea trofeului! Urmează un retur de foc la Munchen

23:11

Jucătorii lui Bayern fac scandal! De ce a fost dat penalty, deși mingea nu l-a lovit direct în mână pe Davies

22:49

Diego Maradona, selecționerul: costume stil „Goodfellas”, două ceasuri și o promisiune „nebună”

22:39

Veste uriaşă dată de Radu Miruță pentru Steaua. Ce companii private se implică să ducă echipa în Liga 1

22:38

Harry Kane a scris istorie în PSG – Bayern! Atacantul englez, bornă unică în istoria UEFA Champions League

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 4 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje 6 Transfer de ultimă oră anunțat de Gigi Becali! Pe cine aduce la FCSB
Citește și