Închide meniul

Florin Prunea, plecăciuni în fața suporterilor. ”E fără precedent! Dinamo trăiește datorită lor!”

Antena Sport Publicat: 30 mai 2020, 17:24 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:26

Comentarii
Florin Prunea, plecăciuni în fața suporterilor. ”E fără precedent! Dinamo trăiește datorită lor!”

Florin Prunea, plecăciuni în fața suporterilor. ”E fără precedent! Dinamo trăiește datorită lor!”

Suporterii dinamoviști au anunțat că au strâns 500.000 de euro din donații și speră în acest fel să plătească datoriile clubului prin programul DDB. Prunea rămâne impresionat de acțiunile lor, susținând că echipa le aparține 100%.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Prunea: ”Este fără precedent! Dinamo trăiește datorită suporterilor”

”Este fără precedent în România! Dinamo trăiește datorită suporterilor. În momentul de față, sunt puțini, o să vedeți când se vor stabiliza lucrurile, când echipa va avea un acționariat solid, oamenii o să aibă mai multă încredere. 

Ei nu au 10% din acțiuni, au 100%! Și e foarte bine, pentru că nu se mai vinde căpitanul echipei pe 200.000 de euro, nu se mai vând atât de ușor jucătorii tineri”, a declarat Prunea, pentru GSP.ro.

Dinamo se poate vinde la începutul săptămânii viitoare

Ionuţ Negoiţă încearcă de 3 ani să vândă Dinamo, iar telenovela are şanse să ajungă la final. După ce negocierile cu spaniolii lui Toni Curea au picat, alţi iberici sunt aproape să pună mâna pe clubul din Ştefan cel Mare. Juan Jose Melero Marin este omul care poate prelua clubul de la Negoiţă.

Melero Marin prezintă multă încredere, ţinând cont că acesta a propus un precontract prin intermediul căruia spaniolii dau 500.000 de euro. Mai mult, aceştia se obligă să plătească datoriile de 3 milioane de euro când clubul va fi preluat. Ibericii aşteaptă un răspuns până luni.

Reclamă
Reclamă

În situaţia în care cele două părţi nu vor ajunge la o înţelegere, Melero va primi înapoi cei 500.000 de euro din drepturile TV pentru stagiunea viitoare.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:02
Zeljko Kopic, fanul lui Dinamo Zagreb în meciul cu FCSB: “Nu am nimic împotriva lor, dar aşa e normal”
14:57
Gigi Becali, apel disperat: “Bă, dar distrugeți, mă, tată, fotbalul. Terminați cu prostia!”
14:48
VideoLuka Doncic, un nou triple-double! Victorie pentru Los Angeles Lakers pe terenul lui Denver Nuggets
14:32
Ce se întâmplă cu Ciprian Deac la CFR Cluj. Anunţul lui Iuliu Mureşan: “E supărat, dar e decizia lui Pancu”
14:29
VIDEOMontreal Canadiens, victorie dramatică în faţa lui Minnesota Wild. Cole Caufield, eroul canadienilor
14:09
Gabriela Ruse, în faţa performanţei carierei: “Îmi voi lăsa inima și sufletul acolo, pe teren”
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și