Căpitanul roş-albaştrilor a deschis scorul, în minutul 6, din pasa de geniu a lui Octavian Popescu. "Tase" a făcut o cursă de 30 de metri şi l-a învins pe Jesus Fernández.
În urma reuşitei cu Sepsi, Florin Tănase a ajuns la 19 goluri marcate în acest sezon, în 26 de partide, şi este golgheterul la zi din Liga 1. Dennis Man, fostul său coleg de la FCSB, Keyta de la FC Botoşani şi Malele de la FC Argeş se află, la egalitate, pe poziţia secundă, cu 14 reuşite.
Octavian Popescu impresionează în Liga 1
Născut pe 27 decembrie 2002, Octavian Popescu a ajuns la a treia pasă decisivă din acest sezon. Cotat de transfermarkt.com la 700.000 de euro, tânărul fotbalist al FCSB a marcat şi un gol un actuala stagiune.
Prestaţiile "perlei" lui Gigi Becali l-au impresionat pe Lucian Sânmărtean: "Este un copil pe care l-am văzut și mi-a atras atenția cu ușurința și curajul, nesimțirea, în sensul bun, cu care manevrează mingea. Octavian Popescu poate fi noul star al fotbalului românesc. Depinde de el, depinde de mediul în care se formează", a declarat Lucian Sânmărtean pentru AntenaSport.
Gigi Becali a plătit 190.000 de euro în schimbul lui Tavi Popescu, jucător căruia i-a pus o clauză de reziliere de 100.000.000 de euro.
- Florin Tănase, gol cu Sepsi
- Căpitanul FCSB a ajuns la cota 19
- Marele Premiu al Marii Britanii e LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 iulie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gigi Becali a plătit o sumă importantă pentru a-l aduce la FCSB, iar acum e aproape să semneze în Liga a 3-a
- Adrian Mititelu „a tunat și fulgerat” după ce FCU Craiova a fost depunctată: “Abuz în serviciu! Fac plângere”
- Dorinel Munteanu a împlinit 57 de ani și a făcut un anunț despre viitorul său: “Sunt convins!”
- “Mă doare inima!” A jucat pentru FCSB și a antrenat la Steaua, iar acum și-a spus marea dorință: “Sper asta!”
- Debut sub aşteptări pentru Costel Gâlcă la Rapid! Giuleştenii au comis-o în primul amical al verii