UPDATE: Florin Tănase a fost înger şi demon! Căpitanul FCSB fost eliminat în minutul 76, după ce a încasat două cartonaşe galbene într-un singur minut.
Tănase a avut nevoie de ajutorul lui Moruţan, pentru a marca în stilul atacantului francez. Moruţan a profitat de indecizia lui Marius Constantin şi i-a trimis mingea lui Tănase, care a tras din prima, fără speranţe pentru Pleşca.
Florin Tănase, aproape de a se despărţi de FCSB
Gigi Becali vrea să îşi asigure cât mai repede bugetul pentru sezonul viitor şi s-a hotărât cât vrea pe Florin Tănase. Patronului lui FCSB este dispus să îl vândă înaintea lui Florinel Coman şi Dennis Man.
Orice echipă care plăteşte 5 milioane de euro îl poate transfera pe căpitanul vicecampioanei. Există interes pentru atacantul de 25 de ani.
"Pleacă în America sau China", a reacţionat patronul lui FCSB când a fost întrebat unde va ajunge jucătorul care a înscris 7 goluri în această ediţie de campionat.
- Florin Tănase a marcat al 7-lea gol din acest sezon
- FCSB - Gaz Metan e LIVE TEXT pe antenasport.ro
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Inedit! Cum vor fi celebrați eroii Stelei la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona
- Pintilii îi calcă pe urme lui Rădoi! Ce ofertă neașteptată a primit după despărțirea de FCSB
- Un om din interiorul FRF face praf inovațiile lui Burleanu: “Fotbalul românesc se dezvoltă doar pe foaie”
- Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău
- Nicușor Dan a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a lipsit de la priveghiul lui Mircea Lucescu

































