Tănase și-ar dori să lucreze cu Iordănescu junior, dar la o echipă din străinătate. Golgheterul Ligii 1 mai are contract până la finalul anului 2022 cu FCSB.
"Nu se pune problema de așa ceva (n.r.- un transfer la CFR Cluj). Mai am contract cu Steaua un an si ceva și apoi îmi doresc să plec în străinătate. Îi mulțumesc că mă apreciază și poate în altă parte vom putea lucra împreună", a fost mesajul lui Tănase pentru Edi Iordănescu.
Florin Tănase este golgheterul Ligii 1
Tănase face un sezon excepțional, iar evoluțiile sale de la FCSB, dar și de la echipa națională au fost extrem de apreciate. 19 goluri a marcat căpitanul roș-albaștrilor, în acest campionat, fiind golgheterul Ligii 1.
Ca urmare a acestor evoluții, au început să apară și ofertele pentru Tănase. Cotat, de transfermarkt.com, la patru milioane de euro, jucătorul de 26 de ani este dorit de echipe precum Trabzonspor, Basaksehir, Anderlecht, Olympique Marseille, Al Hilal sau New York City.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Florin Tănase este golgheterul Ligii 1
- Cât mai are Tănase contract cu FCSB
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Un dublu campion al României, trecut pe la FCSB, prezentat oficial în Liga a 3-a. Cu ce club a semnat
- Investiție uriașă! Câți bani încasează Ronaldinho pentru a fi prezent la evenimentul din Iași
- Adrian Mititelu contraatacă după mesajele grosolane afișate de suporterii lui FCU Craiova: “Acțiuni mârșave”
- Ronaldinho revine în România! Evenimentul la care starul brazilian și-a anunțat participarea
- Virgil Ghiță, printre cei mai slabi de pe teren în înfrângerea dureroasă cu Hertha! Ce notă a primit românul