Florin Tănase nu a renunţat la transferul în străinătate! Căpitanul celor de la FCSB a schimbat strategia. A renunţat la firma fraţilor Becali

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 ianuarie 2022, 15:25

Comentarii
Florin Tănase nu a renunţat la transferul în străinătate! Căpitanul celor de la FCSB a schimbat strategia. A renunţat la firma fraţilor Becali

Profimedia

Florin Tănase face orice pentru a pleca de la FCSB. Căpitanul vicecampioanei are un preţ fix. Gigi Becali cere 3 milioane de euro pentru a-i da drumul acestuia, clauza de rezilliere.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase nu a renunţat la transferul în străinătate!

Florin Tănase a renunţat, de curând, la firma de impresariat a fraţilor Becali, dar nu pentru că ar exista un conflict între fotbalist şi firmă Dragoș Sîrbu, administratorul Becali Sport, a dezvăluit că Tănase nu mai este reprezentat de firmă încă de la 15 ianuarie, de când i-a expirat contractul. Fotbalistul vrea să își găsească o nouă echipă din postura de jucător liber, fără să fie impresariat de nimeni.

“Contractul între noi s-a încheiat pe 15 ianuarie, dar colaborăm în continuare. Florin e prietenul nostru, ne anunță de fiecare dată când e contactat cu o propunere de transfer, le filtrăm împreună, pentru că lumea asta a impresarilor e plină de mincinoși și profitori. Lucrăm acum cu toate pânzele sus pentru el, să-l ajutăm. E încă deschisă discuția cu Al-Nasr, l-am propus peste tot, sper că vom găsi o rezolvare până la urmă. Sunt niște contacte și în Spania. Au existat discuții avansate și cu FC Dallas în SUA, printr-un amic de-ai mei. Acolo, dacă o echipă e interesată de un jucător, anunță la federație și funcționează mai departe un sistem gen fair-play, pentru a nu se declanșa o licitație nepotrivită între cluburi.

Dacă apar și alți interesați, trebuie să discute întâi cu cei care au abordat deja fotbalistul. Mi se pare o chestie de bun simț, la fel ca și în Italia, unde funcționează niște formulare-tip, foarte bine așezate”, a explicat Sîrbu, conform playsport.ro.

Căpitanul FCSB a ratat transferul la arabi

Căpitanul celor de la FCSB a fost foarte aproape de a ajunge la Al Nasr Dubai. Arabii au fost gata să achite clauza de reziliere de trei milioane de euro, dar imediat după sărbători transferul acesta a picat.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:34

Leo Messi nu ține cont de rivalitate! L-a sunat personal unul dintre cei mai mari adversari din carieră

10:28

Se întoarce Thomas Neubert la FCSB? Răspunsul lui Mihai Stoica după plecarea lui Mirel Rădoi

10:00

Două cuvinte pentru istorie! Ce a spus Chivu după calificarea Interului în finala cupei și explicația oferită

9:50

Cine va fi cel mai bun jucător de la World Cup? Sports Illustrated a făcut lista: Messi e abia pe 4

9:29

Catastrofal! Leicester City, retrogradată în liga a treia din Anglia la 10 ani după ce a devenit campioană

9:12

De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor

1 Veste excelentă pentru FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după plecarea lui Mirel Rădoi 2 „M-am trezit cu antrenament anulat, mașinile dispărute din bază” Filmul plecării lui Mirel Rădoi de la FCSB 3 „L-am sunat deja”. Primul antrenor contactat de Mihai Stoica, după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB 4 „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB 5 E gata! Turcii au anunţat când semnează Mirel Rădoi cu Gaziantep 6 E oficial, Mirel Rădoi pleacă de la FCSB! S-a întâlnit cu Gigi Becali și i-a comunicat decizia. “Are binecuvântarea mea”
Citește și