Florinel Coman trage tare visul suprem: să ia titlul cu FCSB. ”Perla” lui Gigi Becali trage tare și în vacanță ca să fie în formă.
"Indiferent de vreme, mă antrenez în fiecare zi. Nu contează dacă plouă sau ninge pentru că port mereu echipamentul care mă ajută", a fost mesajul lui Florinel Coman pe Instagram.
FCSB, campioana de iarnă a României
FCSB a dat lovitura pe timp de pandemie şi încheie anul 2020 pe primul loc în Liga 1. Ajutaţi de cel mai bun atac din România, roş-albaştrii le-au depăşit la puncte pe principalele rivale în lupta pentru titlu, CFR Cluj şi Universitatea Craiova.
Echipa lui Gigi Becali a adunat 34 de puncte şi are toate motivele să spere la câştigarea titlului. Statisticile sunt de partea ei. Ultima dată când a terminat anul la conducerea clasamentului a şi câştigat trofeul. Se întâmpla în 2014, iar cinci luni mai târziu declanşa fiesta.
De atunci, toate echipele care au fost pe locul 1 la finalul anului nu au mai putut fi oprite. Astra a fost lider în 2015, Viitorul în 2016, iar CFR Cluj a dominat competiţia internă în ultimele trei sezoane.
- Florinel Coman, dispus să facă orice sacrificiu pentru titlu
- Imaginea postată de "perla" lui Gigi Becali
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Finala Stelei de Cupa Campionilor, ștearsă complet pe aplicația UEFA. Haos total și pe site
- Ilie Stan depune plângere penală împotriva CJ Buzău. El și jucătorii își cer banii, după ce Gloria s-a desființat
- Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
- Dorinel Munteanu, pe lista unei noi echipe. De ce depinde totul
- Adrian Mititelu regretă că investeşte la FCU: “Cea mai mare greșeală a vieții mele. Am distrus viața unor oameni”

































