Închide meniul

Florinel Coman speră ca Olimpiu Moruţan să ajungă la Galatasaray. “Să plece cât mai repede”. Mesaj şi pentru căpitanul Tănase

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 iulie 2021, 22:02

Comentarii
Florinel Coman speră ca Olimpiu Moruţan să ajungă la Galatasaray. Să plece cât mai repede. Mesaj şi pentru căpitanul Tănase

Jucătorii de la FCSB, după un gol marcat / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

“Mbappe” Coman îşi doreşte să vadă o trupa de români sub comanda lui Fatih Terim. Pe lista celor de la Galatasaray ar fi şi căpitanul roş-albaştrilor, Florin Tănase.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florinel Coman speră ca Olimpiu Moruţan să ajungă la Galatasaray

Sperăm să plece și el, ne-am bucura pentru el, mai ales că este într-o formă foarte bună, a marcat acest gol cu Craiova. Cred că va face față, cum și Cicâldău o să se impună și sper să plece cât mai repede.

Eu îmi doresc să joc cât mai mult și vom vedea după. Sper să plece și Tănase, pentru că a demonstrat, a dat 24 de goluri, este în istoria fotbalului românesc, așa că a venit timpul să plece și el“, a declarat Florinel Coman pentru sport.ro.

10 milioane de euro vrea Becali pentru Moruțan. Turcii oferă doar 8 milioane de euro, maxim. Dacă finanțatorul FCSB nu va mai lăsa la preț, aceștia îi vor face o ofertă pentru Tănase.

Căpitanul FCSB a avut un sezon excelent, fiind golgheterul Ligii 1. Ajuns la 26 de ani, Becali vrea pentru Tănase jumătate din banii pe care-i cere pe Moruțan. 5 milioane de euro este suma cerută de finanțatorul roș-albaștrilor pentru „decarul” său.

Reclamă
Reclamă

”Împăratul” Fatih Terim îl aşteaptă pe Olimpiu Moruţan la Galatasaray

Fatih Terim a vorbit despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray. Antrenorul turcilor a avut doar cuvinte de laudă la adresa fotbalistului de la FCSB, pe care l-a comparat cu legendarii Gică Hagi şi Gică Popescu.

Moruțan este un fotbalist foarte bun, îmi place foarte mult. Pentru suma potrivită, nu cred că ar refuza Galatasaray. Am şi văzut şi ştiri în care a zis că joacă mai slab ca să ajungă la noi. Este genul de jucător care face spectacol, așa cum au făcut și frații lui înainte, Hagi, Popescu, Ilie (n.r. Adrian Ilie). Veți vedea până la 1 septembrie ce va face Galatasaray”, a declarat Fatih Terim pentru T24.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:46
Lovitură pentru Napoli: cât va lipsi Kevin de Bruyne după accidentarea suferită în meciul cu Inter
14:23
Juventus l-a demis pe Igor Tudor. De 56 nu s-a mai întâmplat așa ceva în istoria “bătrânei doamne”
14:20
Titularul lui Dinamo, absent la meciul din Cupă. Anunţul lui Zeljko Kopic: “Fratele lui a murit”
14:12
Bernadette Szocs și Elizabeta Samara joacă mâine în AntenaPLAY la WTT Champions Montpellier. Programul româncelor
14:08
Răspunsul Federaţiei de Gimnastică după acuzaţiile şocante făcute de Denisa Golgotă: “E un scenariu SF”
13:55
VideoJurnal Antena Sport | Dănciulescu a prins viteză alături de o fată pilot în finala Super Rally de la București
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Britanicul, noul lider din clasamentul general al piloților 3 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 4 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 5 FotoGestul lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram după ce l-a schimbat în meciul Metaloglobus – Universitatea Craiova 6 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane”
Citește și