Focar de Covid la Craiova lui Laurenţiu Reghecampf! Meciul cu Rapid, în pericol: “E o nebunie, orice e posibil”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 14 ianuarie 2022, 16:37 / Actualizat: 5 aprilie 2023, 19:26

Comentarii
Focar de Covid la Craiova lui Laurenţiu Reghecampf! Meciul cu Rapid, în pericol: E o nebunie, orice e posibil

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Focar de Covid la Craiova lui Laurenţiu Reghecampf! Probleme mari la Craiova lui Laurenţiu Reghecampf cu o săptămână înaintea reluării campionatului. 9 jucători au fost descoperiţi infectaţi cu Covid, iar meciul cu Rapid este în pericol. Chiar patronul echipei, Mihai Rotaru, a dat amănunte despre situaţia de la club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oltenii au venit cu 8 zile mai devreme din cantonamentul din Antalya, dar nu din cauza focarului de Covid care a izbucnit apoi la echipă. Patronul Mihai Rotaru spune că jucătorii săi s-au întors din ţară din cauza vremii nefavorabile.

Focar de Covid la Craiova lui Laurenţiu Reghecampf!

Totuşi, Covidul a lovit dur echipa olteană. Nu mai puţin de 9 jucători au fost descoperiţi pozitivi la teste, iar meciul cu Rapid de sâmbăta viitoare, de la ora 20.00, de pe arena Ion Oblemenco este în pericol. Chiar patronul Universităţii Craiova, Mihai Rotaru, a venit cu amănunte din cadrul lotului. “Nu s-a scurtat cantonamentul din cauza celor cu COVID. Au fost monitorizaţi în permanenţă toţi jucătorii. Ultimul test PCR înainte să revenim în ţară erau toţi negativi. Ieri am testat tot lotul şi au apărut aceste cazuri. E în pericol meciul de a se juca. Această tulpină se transmite foarte repede. ieri am testat, testăm şi mâine. Pot apărea noi cazuri şi mâine când facem o testare generală la toată lumea. Orice este posibil şi probabil. Până sâmbătata viitoare cie descoperiţi pozitiv ieri vor fi negativi atunci. E o nebunie. Când va fi un singur pozitiv într-o zi se vor pozitiva jumătate. Noi suntem în club toţi vaccinaţi şi 60% trecuţi prin boală”, a spus patronul oltenilor, Mihai Rotaru, conform digisport.ro.

9 jucători au fost descoperiţi pozitivi

În urma testării, au fost descoperiţi 9 jucători infectaţi în lotul oltenilor. Este vorba despre accidentatul Houri, Bancu, Screciu, Koljici, Căpățână, Marius Constantin, Alex Crețu, Ionut Vînă şi Paul Papp. De asemenea, Florin Tene și Cristi Țermure, ambii în staful lui Laurențiu Reghecampf, sunt și ei pozitivi. Amicalul cu divizionara secundă FC Braşov, care fusese programat sâmbătă a fost şi el contramandat.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:57

Iordania – Algeria 0-0, ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Meci crucial la San Francisco

5:25

Shakira, mesaj superb pentru Lionel Messi, după ce argentinianul a scris istorie la Cupa Mondială: “Atât de mândră de tine”

5:10

Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci

5:00

VIDEONorvegia 3-2 Senegal. Meci superb la New York! Pedersen şi dubla lui Haaland trimit “vikingii” în 16-imile Cupei Mondiale

3:50

VIDEOFranța 3-0 Irak. Mbappe, dublă la meciul 100 pentru Franța! Partida a fost suspendată timp de două ore

1:48

Julian Alvarez a răbufnit după meciul Argentinei! A cerut la microfon transferul: „Știți că sunt o persoană sinceră!”

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 5 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani 6 Brazilianul Gustavo Cascardo a semnat în Liga 1
Citește și