Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Ligii I, în care oaspeţii au condus cu 2-0 şi cu 3-1. La finalul partidei, Gabi Iancu s-a arătat dezamăgit de scor.
"Am pierdut meciul ca nişte copii. Nu îmi vine să cred că am pierdut cele 3 puncte. E un meci pierdut, nu e un punct câştigat. Ne-am relaxat, nu am mai jucat ce am învăţat. Am luat două goluri cu un om în plus", a spus Gabi Iancu la Digisport.
Sepsi – Viitorul 3-3. Gazdele au revenit cu un om în minus
Gazdele au rămas cu un jucător mai puţin în minutul 48, când a fost eliminat Carnat. Golurile au fost marcate L. Fulop ’42, Vaşvari ’64 (penalti acordat pentru un fault în careu) şi Safranko ‘86 pentru gazde, respectiv Iancu ’11 (penalti acordat pentru henţ în careu), Ghiţă ’18 şi Matei ’58 pentru Viitorul.
- Sepsi - Viitorul 3-3
- Gabi Iancu a marcat al 14-lea gol
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
- Dorinel Munteanu i-a desființat pe cei de la Hermannstadt: „Investitori de carton”
































