Mititelu, patronul formației, a trimis o înștiințarea oficială filialei PSD din oraș pentru a evolua pe ”Ion Oblemenco” din sezonul viitor. Omul de afaceri din Olteni a încercat de mai multe ori să obțină aprobarea autorităților locale, dar încercările sale au fost sortite eșecului.
Adrian Gigi Mititelu îl susține pe Gigi Becali
Adrian Mititelu e convins că Gigi Becali are şanse mari să câştige numele FC Steaua. Becali este în continuare în conflict cu armata, care nu vrea nici măcar ca FCSB să joace pe noul stadion din Ghencea.
“Totul este clar, vă spune unul cu experienţa şi mai ales că acum cunosc bine speţa lor. Actualul club din Liga 1 e de departe continuatorul Clubului Sportiv al Armatei, înscris în campionat în 1947 şi nimeni nu poate contesta asta.
Mă surprinde că există proces la Tribunalul Bucureşti, pentru că nu e de competenţa unei instanţe civile să judece speţa legată exclusiv sportiv, de palmares, mai ales că CSA Steaua nu e afiliat şi nu poate fi luat in seamă procesul pentru palmares. Aşa ceva nu se câştigă, nu se cumpără, e tâmpenie”, a declarat Adrian Mititelu pentru Radio Sport 1.
- Mititelu vrea să aducă FC U Craiova 1948 pe Ion Oblemenco
- Documentul oficial înaintat de omul de afaceri
- FC U Craiova va juca din sezonul viitor în Liga 2
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
































