Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa 1-1 | Iulian Călin a pus gaz pe foc după ce a acordat uşor un penalty! Moment halucinant: Yuri Matias l-a călcat pe Jefte Betancor!

De Dragoș Vasile
Publicat: 29 noiembrie 2021, 19:59

Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa 1-1. Iulian Călin a pus gaz pe foc după ce a acordat uşor un penalty în prelungiri. De asemenea, un moment halucinant s-a petrecut înaintea executării loviturii de la 11 metri.

Scandal monstru în Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa 1-1

Scandal monstru! Iulian Călin a pus gaz pe foc după ce a acordat uşor un penalty

Captură Digi Sport 1

Iulian Călin a pus gaz pe foc după ce a acordat uşor un penalty

Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa a avut un final nebun cu arbitrul Iulian Călin în prim plan. În minutele de prelungiri, echipa lui Gică Hagi a primit un penalty contestat vehement de gazde, după un duel între Adrian Petrea şi De Moura.

Înaintea executării loviturii de la 11 metri s-a petrecut un moment halucinant: Yuri Matias l-a călcat pe picior pe Jefte Betancor.

Moment halucinant: Yuri Matias l-a călcat pe picior pe Jefte Betancor

Golgheterul Farului a transformat penalty-ul, iar un scandal monstru s-a iscat pe teren. Bodyguarzii au intervenit pentru ca Iulian Călin să poată pleca în siguranţă!

Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa, penultimul meci al etapei cu numărul 17 din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

După ce Vlad Morar a deschis scorul în prima repriză, Betancor a transformat o lovitură de la 11 metri şi a stabilit scorul final, în minutul 90+7. Adrian Petre a fost faultat în careu la ultima fază. După ce Iulian Călin a dictat lovitura de la 11 metri, gazdele au protestat vehement.

După fluierul final, un scandal monstru s-a iscat, iar bodyguarzii au intrat pe teren!

În urma acestui rezultat, Farul ocupă locul 8, cu 25 de puncte, iar Gaz Metan este pe 12, cu 18 puncte.

George Baltă, la AS.ro LIVE

Rapid - Universitatea Craiova 1-2
Fotbal intern • 20:00
Universitatea Craiova – Rapid 1-0. Elvir Koljic a dat lovitura în Bănie! Defensiva giuleștenilor, făcută șah-mat
Constantin Budescu
Fotbal intern • 16:44
”A ieșit un circ!” Constantin Budescu, săgeți pentru Sepsi. ”Magicianul” i-a spus ”pas” și lui Adrian Mititelu, care îl aștepta la FC U Craiova 1948
Gabi Tamaş
Fotbal intern • 16:25
Chindia Târgoviște – FC Voluntari 0-0 | Constantin Budescu, primele minute la revelația Ligii 1
19:39 VideoEdi Iordănescu, noul selecționer al României. Fostul antrenor de la FCSB a bătut palma cu Răzvan Burleanu și Mihai Stoichiță: „Marţi semnează”. Ce contract va avea 19:20 UPDATEVideo”Eu îmi doresc, ei își doresc!” Edi Iordănescu, prima reacție după negocierile cu FRF. Antrenorul are șanse mari să devină noul selecționer 18:47 CSM Bucureşti, victorie uriașă cu Borussia Dortmund în Liga Campionilor! Cristina Neagu a făcut spectacol 18:33 Australian Open 2022 | Meciuri de foc în optimile de finală! Când putem avea un duel de cinci stele între Simona Halep și Sorana Cîrstea 17:46 George Puşcaş, un nou gol pentru Reading! Atacantul român a marcat într-un meci vital pentru echipa sa, aflată aproape de retrogradare 16:44 ”A ieșit un circ!” Constantin Budescu, săgeți pentru Sepsi. ”Magicianul” i-a spus ”pas” și lui Adrian Mititelu, care îl aștepta la FC U Craiova 1948 16:41 Australian Open 2022 | Simona Halep, avertizată înaintea meciului din optimi cu Alize Cornet. „Este o jucătoare dificilă”. Daniel Dobre spune cum s-a schimbat jocul româncei 16:25 Chindia Târgoviște – FC Voluntari 0-0 | Constantin Budescu, primele minute la revelația Ligii 1 16:19 ”Lasă-ne, nea Flavius!” Mihai Stoica continuă războiul cu Flavius Stoican: ”Dă-i pe amenințări de luni că e timp!” 15:41 Gigi Becali a trecut pe modul economic, iar Toni Petrea îi dă dreptate: „Nu avea sens să facem transferuri”. Ce a spus despre Varela și mesajul amuzant transmis lui Constantin Budescu