Închide meniul

Gest surprinzător al lui Ionuț Negoiță, cu câteva zile înainte ca România să iasă din starea de urgență. Dezvăluirea lui Dănciulescu

Valentin Pîrcălabu Publicat: 9 mai 2020, 5:09

Comentarii
Gest surprinzător al lui Ionuț Negoiță, cu câteva zile înainte ca România să iasă din starea de urgență. Dezvăluirea lui Dănciulescu

Ionuț Negoiță vrea să vândă Dinamo

Deși a anunțat că nu mia investește niciun leu la echipă, Ionuț Negoiță a scos bani din buzunar pentru ca jucătorii să își primească salariile pe o lună. Cel puțin, așa a lăsat să se înțeleagă Ionel Dănciulescu. Și fanii au contribuit cu 50 de mii de euro. După data de 15 mai, echipele din Liga 1 vor reveni la antrenamente.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"S-au plătit salariile pe o lună. Nu cred că ajungeau 50 de mii de euro de la suporteri pentru salariile pe o lună, sunt salarii destul de mari la Dinamo, sunt unele şi peste 10 mii de euro.

S-au plătit salariile pe luna ianuarie, acum jucătorii nu-şi mai pot depune memorii să devină jucători liberi. sunt 3 luni, dar între ele e şi perioada aia în care au fost în şomaj tehnic!," a dezvăluit Ionel Dănciulescu la Digisport.

Ionuț Negoiță vrea să vândă Dinamo

Ionuț Negoiță încearcă să vândă clubul pe un leu, dar datoriile "câinilor roșii" depășesc 3 milioane de euro. Se poartă negocieri cu un fond de investiții spaniol, iar discuțiile ar putea să se finalizeze la mijlocul săptămânii viitoare.

Un singur lucru este sigur. Dinamo a primit licența pentru a juca și sezonul viitor în Liga 1. Fanii grupării din Șefan cel Mare au avut un rol decisiv. Ultrașii au adunat 180.000 de euro, prin programul ”Doar Dinamo București”.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:15
Mihai Stoica a ieşit la atac şi l-a distrus pe patronul rival din Liga 1: “Cum îşi permite să vorbească?”
9:10
Carlos Alcaraz, OUT la debut la Masters-ul de la Paris. Din martie nu i s-a mai întâmplat așa ceva ibericului
9:00
Negocieri avansate pentru transferul lui Louis Munteanu. Viitoarea adversară a FCSB-ului oferă o sumă uriaşă
8:59
Portarul lui Cristi Chivu, investigat pentru ucidere din culpă. Cele 3 scenarii + care e pedeapsa maximă
8:43
Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană
8:34
Mihaela Cambei, o nouă performanță remarcabilă. Românca a cucerit trei medalii de aur la Europenele U-23
1 Florin Talpan, discurs devastator înainte de CS Dinamo – FC Dinamo: „O clonă, la fel ca FCSB. Suporterii sunt mințiți” 2 Juri Cisotti a primit verdictul. Cât stă pe bară mijlocașul lui FCSB accidentat în meciul cu UTA 3 UPDATEDecizia luată de Mirel Rădoi, după ședință de la Universitatea Craiova. Ce s-a întâmplat la antrenament 4 EXCLUSIVMarian Drăgulescu s-a pronunțat în scandalul de hărțuire din gimnastică: “Sunt două «bărcuțe», trei” 5 Josep Martinez, portarul lui Inter, a lovit mortal un bărbat de 81 de ani în scaun cu rotile. Chivu şi-a amânat conferinţa 6 FC Dinamo câștigă meciul “frățesc” cu CS Dinamo din Cupa României. Elevii lui Kopic n-au avut un final liniștit
Citește și