”Am decis noi, toți jucătorii, să ajungem la un acord cu clubul pentru a-l ajuta, la fel cum și clubul ne-a ajutat la rândul lui. Nu pot să mă gândesc la bani, încă sunt tânăr și vreau să fac performanță. Nu vreau să pun banii pe primul loc”, a spus Ganea, pentru Digi Sport.
Gică Hagi are salariu de 500 de euro pe lună la Viitorul
Gică Hagi a dezvăluit săptămâna trecută ce salariu are la clubul pe care îl patronează și îl antrenează. Este vorba de 500 de euro pe lună.
“Eu nu am salariu. Eu ştiţi că am unul, dar mic, un salariu de 500 de euro, pot să spun acum, restul nu am luat nici prime, nici salariu nu am avut. Aşa că eu nu am ce să îmi tai. Eu trebuie să fac. Nu, eu am 500 de euro, cât e minim.
Ăsta e salariul meu şi nu am luat bonusuri. Nu am luat bonusuri pentru că am încercat să dau la ceilalţi şi eu dacă am avut, am lucrat foarte bine şi am ieşit pe profit, am o societate pe acţiuni şi facem dacă avem profit la sfârşitul anului pot să îmi iau bani”, spunea Hagi.
- Gică Hagi le-a diminuat salariile jucătorilor de la Viitorul
- ”Regele” câștigă 500 de euro pe lună la Viitorul
- Salariile fotbaliștilor au scăzut cu până la 50%
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”

































