Gheorghe Hagi, la muncă și de ziua lui. “Regele” a cedat un jucător la o altă echipă din Liga 1

Alexandru Ivan Publicat: 5 februarie 2022, 11:12

Comentarii
Gheorghe Hagi, la muncă și de ziua lui. Regele a cedat un jucător la o altă echipă din Liga 1

Sport Pictures / Răzvan Păsărică via Hepta

George Ganea va fi împrumutat de Farul la FC Argeș până la finalul sezonului, anunță sport.ro. Formația piteșteană are și opțiune să-l cumpere definitiv pe atacantul de 22 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gheorghe Hagi l-a împrumutat pe George Ganea la FC Argeș

George Ganea nu mai era titular la Farul și merge la FC Argeș ca să prindă mai multe minute în teren. Doar 14 meciuri în Liga 1 a bifat Ganea în actualul sezon, reușind să înscrie două goluri.

Ganea era legitimat la echipa lui Gică Hagi din februarie 2019, când a venit liber de contract de la CFR Cluj. Fiul lui Ionel Ganea a înscris însă doar 10 goluri în aproape 100 de meciuri jucate în tricoul constănțenilor.

400.000 de euro valorează George Ganea, potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com. Pe lângă Farul și CFR Cluj, el a mai jucat pentru juniorii de la “U” Cluj, Rapid, AS Roma și Virtus Entella.

Gheorghe Hagi muncește de ziua lui

Fostul căpitan şi selecţioner al echipei naţionale a României, Gheorghe Hagi, considerat „Regele” fotbalului românesc, împlineşte, sâmbătă, 57 de ani.

Reclamă
Reclamă

Hagi îşi va sărbători ziua prin muncă, deoarece echipa lui, Farul Constanţa, va juca de la ora 16.00, cu Chindia Târgovişte, în etapa a 24-a din Liga 1.

Hagi a participat la trei ediţii ale Campionarului European (1984, 1996 şi 2000) şi la trei ediţii ale Cupei Mondiale (1990, 1994 şi 1998). La finalul anului 1999, a fost desemnat fotbalistul român al secolului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:32

Jannik Sinner îşi continuă “marşul” către o performanţă istorică. Liderul ATP, calificare fără emoţii în sferturi la Madrid

15:02

Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul”

14:29

VIDEOPittsburgh Penguins “rămâne în viaţă”! Portarul lui Flyers şi-a trimis pucul în propria poartă la golul care a decis meciul

14:29

Barcelona insistă pentru transferul lui Julian Alvarez. Mutarea uriaşă pregătită de catalani

14:16

Kyros Vassaras, delegat de UEFA la semifinala Champions League. Ce rol va îndeplini şeful CCA

14:03

Lovitură pentru U Cluj în lupta la titlu. Cât va lipsi golgheterul Jovo Lukic, după accidentarea suferită la încălzire

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 3 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Decizia luată de conducerea Rapidului în privinţa lui Gâlcă, după ce giuleştenii au fost umiliţi de Dinamo! 6 „Un nou Calciopoli?!” Ce riscă Interul lui Chivu în acest moment, după scandalul de arbitraj
Citește și