Hagi susține că până în acest moment a investit peste 20 de milioane de euro în Academia sa.
”Bugetul Academiei, pe an, este de un milion de euro. Deci doar pe cheltuieli avem zece milioane de euro investiți. Baza sportivă, în totalitate, a mai costat alte zece milioane!
Fotbalul mi-a dat totul, iar tot ce am e datorită lui. Am încercat să dau înapoi la fel de mult cât mi-a dat el mie. Niciodată nu e prea mult”, a declarat Gică Hagi la gsp.ro.
- AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
Gică Hagi construiește un hotel la Academie
Pe lângă sumele investite până acum, Hagi mai face un efort financiar. ”Regele” bagă 5 milioane de euro într-un hotel, care va fi gata anul viitor.
Hotelul se construiește la Academia sa și acolo vor sta toate loturile de juniori, dar și echipa mare. Jucătorii de la Viitorul își vor face cantonamentul la baza din Ovidiu, după ce acesta va fi gata.
Gică Hagi face totul pentru juniori
”Ei trebuie să aibă totul la dispoziție și să învețe un singur lucru, să lupte pe teren. Îmi place întotdeauna să folosesc istoria ca să creez viitorul. Când mă uit în spate, noi am concurat cu toată lumea.
Totdeauna contează viitorul. Ca și în fotbal, întotdeauna e bine să te uiți în față, să joci în față”, a spus Hagi, în urmă cu ceva timp, într-un interviu exclusiv pentru AS.ro.

- Gică Hagi a înființat Academia în 2009
- ”Regele” construiește un hotel la Academie
- România - Canada e vineri, 5 septembrie, de la ora 21:00, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gică Hagi s-a întors în locul unde a învățat să joace fotbal. “Regele” a dat autografe și lovitura de start
- Cristi Bălgrădean a semnat în Liga a 3-a și va juca în grupele Cupei României! Anunțul oficial
- Doliu în fotbalul românesc! A murit Daniel Ariciu, fost campion naţional cu FC Argeş
- Doi români, în topul celor mai talentați fotbaliști din lume. Ierarhia realizată de specialiști
- Constantin Budescu a semnat cu noul club! Anunţul oficial