Închide meniul

Gică Hagi anunţă care sunt următoarele două "perle" ale Viitorului! Mesaj pentru Gigi Becali. "E un număr 9, diferit de Coman, dar foarte bun, marcator pur"

Antena Sport Publicat: 4 iunie 2020, 6:02 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:26

Comentarii
Gică Hagi anunţă care sunt următoarele două "perle" ale Viitorului! Mesaj pentru Gigi Becali. "E un număr 9, diferit de Coman, dar foarte bun, marcator pur"

Gică Hagi şi Gigi Becali

Louis Munteanu şi Alexi Pitu sunt jucătorii pe care i-a lăudat "Regele" înainte de reluarea sezonului. Munteanu (17 ani) a marcat 3 goluri în această stagiune. Pitu (17 ani) a prins şi el 4 meciuri pe prima scenă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gică Hagi, mesaj pentru Gigi Becali: Louis Munteanu e un număr 9, marcator pur

"După Coman, eu zic că e jucătorul (Louis Munteanu – n.red.) care are cele mai multe goluri la toate loturile naţionale, pentru că el e din prima zi la loturile naţionale şi a dat goluri peste tot. E un număr 9, diferit de Coman, dar foarte bun, marcator pur. 

E număr 9 clasic, care marchează foarte multe goluri. El şi Pitu au stat cel mai mult cu noi, ei sunt cei doi jucători care arată din punct de vedere fizic foarte bine, la nivelul primei echipe. Pe ei cred că o să îi vedeţi foarte des acum", a spus Hagi, pentru Telekomsport.

Dragoş Nedelcu, Ionuţ Vînă, Florinel Coman şi Florin Tănase sunt cei patru jucători aflaţi în lotul lui Vintilă, cumpăraţi de Gigi Becali de la Viitorul. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
“Rămâneți la baraj?”. Cum a răspuns Mircea Lucescu la întrebarea care stă pe buzele tuturor după meciul României
0:51
VideoRezumat România – San Marino 7-1 | “Tricolorii” merg la barajul pentru World Cup 2026
0:40
Ştefan Baiaram, prima reacţie după primul gol la naţională! Ştie ce se va întâmpla cu selecţionerul Lucescu
0:32
EXCLUSIVMircea Lucescu, mesaj categoric despre posibilele adversare de la barajul World Cup 2026: “Atâta tot”
0:17
EXCLUSIVDennis Man, dărâmat fiindcă tricolorii nu s-au calificat direct la Mondial: “Puteam să facem mult mai mult”
0:14
Mircea Lucescu, mesaj cu subînțeles legat de viitorul său. Ce le-a spus jucătorilor în vestiar după meci
1 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 2 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 3 UPDATEFlorin Cernat, cale liberă spre FCSB. FC Voluntari a anunţat plecarea sa de la echipă 4 VIDEORomânia – San Marino 7-1. Tricolorii i-au “distrus” pe amatori după ce oaspeţii au deschis scorul 5 Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!” 6 Florinel Coman, ca și plecat de la Al-Gharafa. Qatarezii au două variante
Citește și