Închide meniul

Gică Hagi, cuvinte la superlativ pentru un antrenor din Liga 1. ”A schimbat fața echipei”

Antena Sport Publicat: 4 iulie 2020, 14:20 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:58

Comentarii
Gică Hagi, cuvinte la superlativ pentru un antrenor din Liga 1. ”A schimbat fața echipei”

Gică Hagi, cuvinte la superlativ pentru un antrenor din Liga 1. ”A schimbat fața echipei”

Hagi este impresionat de ceea ce a reușit Teja, care are cinci succese la rând în Liga 1. Viitorul și Voluntari se întâlnesc în acest weekend în runda de play-out, fiind un duel între primele clasate din play-out.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gică Hagi este precaută înainte de partida cu Voluntari

Pe lângă cuvintele frumoase despre Teja, Hagi trage un semnal de alarmă înainte de partida cu Voluntari, pe care îl consideră un adversar periculos.

”O deplasare dificilă, cu o echipă care este în formă, câştigă, rezultate foarte bune. Un joc consistent. Mihai Teja a schimbat toată faţa echipei, este foarte bine organizată, stă bine în teren, joacă fotbal, aşa că trebuie să facem un meci complet, să fim pregătiţi pentru ambele faze. Sper ca noi, pe tranziţie şi tot ce înseamnă fotbal, să fim mai buni decât ei. E un meci de trei puncte, între două echipe care sunt în formă și care își doresc să câștige. Așa arată statistica.

Noi suntem într-o perioadă bună, și ei la fel. Ce am făcut ieri, nu e valabil astăzi. E un meci nou, în care trebuie să demonstrezi încă o dată că ești mai bun decât adversarul”, a declarat Hagi la conferința de presă.

FC Viitorul este pe primul loc în play-out cu 34 de puncte, iar Voluntari se află pe locul secund, cu 27 de puncte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:58
Ce a făcut Dennis Man în meciul PSV-NAC Breda. Ce notă a luat
19:49
România – Uruguay 21-31. Înfrângere pentru ”Stejari” într-un meci test
19:29
Naționala de handbal feminin a României, a doua victorie la Trofeul Carpați. Ce urmează pentru tricolore
19:12
Liverpool – Nottingham Forest 0-3. Dezastru pentru campioana Angliei! Fanii nu au mai suportat și au plecat înainte de final
19:06
FCSB – Petrolul, 20:30, LIVE TEXT. Campioana vrea să se apropie de locurile de play-off. Echipele de start
19:03
FRF a reacționat, după ce Alexandru Musi a venit accidentat de la naționala U21: „A acuzat un disconfort”
1 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 4 Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați 5 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 6 Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
Citește și