Hagi a fost mulțumit de prestația fotbaliștilor săi, însă susține că fotbalul este foarte greu fără fani. ”Regele” este pregătit de reluarea Ligii 1.
Gică Hagi: ”E greu fără fani, chiar foarte greu!”
”Au fost două meciuri foarte bune. A meritat să venim. Totodată, să mulțumim gazdelor. A fost o călătorie bună, ne-au creat condiții foarte bune. Două meciuri bune, cu ritm, intensitate, cu jucători buni și cred că am câștigat mult astăzi.
Azi a fost ca la antrenament. Așteptăm meciurile oficiale, unde este miză. Noi cred că suntem pregătiți. Fără fani e greu. Fotbalul e pentru ei, dar trebuie să ne adaptăm la situație, nu avem ce face”, a spus Hagi după al doilea meci.
Viitorul a câștigat cu 3-0 primul amical cu Craiova. Louis Munteanu (cu o dublă) și Bârnoi au înscris, iar a doua partidă a fost pierdută de constănțeni cu 1-2. Unica reușită a trupei lui Hagi i-a aparținut lui Rivaldinho.
- Gică Hagi, mulțumit de prestația jucătorilor de la Viitorul
- ”Regele” spune că e greu să se joace fără fani
- Viitorul a câștigat și a pierdut în aceeași zi în meciurile cu Craiova
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
- Dorinel Munteanu i-a desființat pe cei de la Hermannstadt: „Investitori de carton”
































