Închide meniul

Gigi Becali a vrut să-l transfere la FCSB, dar mutarea a căzut dintr-un motiv incredibil. Cine e fotbalistul care a ratat șansa carierei pentru 3 centimetri

Alexandru Ivan Publicat: 5 iunie 2021, 9:39

Comentarii
Gigi Becali a vrut să-l transfere la FCSB, dar mutarea a căzut dintr-un motiv incredibil. Cine e fotbalistul care a ratat șansa carierei pentru 3 centimetri

Daniel Celea, refuzat de Gigi Becali

Daniel Celea, 25 de ani, legitimat la Chindia Târgoviște, nu s-a încadrat în criteriile patronului de la FCSB. Fotbalistul evolueaza pe postul de fundaș central, dar măsoară doar 1,87 metri. Când Gigi Becali a aflat înălțimea lui Celea, a pus stop tuturor negocierilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Celea, fotbalistul refuzat de FCSB pentru 3 centimetri

”Mă bucur că am fost o țintă pentru FCSB, dar domnul Becali face cum consideră. Acum a hotărât să aducă doar jucători peste 1,90 și nu are rost să mai discutăm. O să analizez și eu mai bine ofertele pe care le am și sper să iau cea mai bună decizie, însă cei de la Chindia sunt prima opțiune pentru a prelungi contractul, pentru că ei au avut încredere în mine și respect asta“, a spus Daniel Celea, pentru Pro Sport.

Daniel Celea a bifat 17 meciuri pentru Chindia Târgoviște în stagiunea recent încheiată. Acesta a revenit în România în februarie 2021, după 6 luni petrecute în Polonia, la Lodz.

Printre alte echipe din CV-ul lui Celea se numără Sepsi, CS Mioveni sau Pandurii Târgu Jiu. În prezent, el este cotat la 350.000 de euro, potrivit Transfermarkt.

FCSB l-a luat pe Stipe Vucur

Până la urmă, Gigi Becali și-a găsit uriașul care să controleze apărarea lui FCSB. Roș-albaștrii au semnat cu Stipe Vucur, un austriac de 1,95 metri, sosit din liga a doua germană.

Reclamă
Reclamă

Stipe Vucur are 29 de ani şi a semnat pe un an, cu opţiune de prelungire pe încă 2 ani. În cariera sa, austriacul a jucat la Hajduk Split, Erzgebirge Aue, FC Wacker, FC Lustenau sau Kaiserlauntern.

“Nu vreau să mai primesc gol de la ăia de 1,60, nu vreau să dea el gol. Cel mai mult mi-e frică de cornere. Nu mai întăresc, gata, avem doi fundași centrali, doi am spus că îmi trebuie.Nu mai trebuie să luăm gol cu capul, când vine Burcă să dea cu capul, ăla are 1,95, nu mai trebuie să dea de lângă el”, a declarat Gigi Becali.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și