Închide meniul

Gigi Becali, anunț de ultimă oră despre vânzarea lui FCSB. “Oferta e pentru oricine!” Planul nebun pe care l-a gândit

Alexandru Ivan Publicat: 18 noiembrie 2021, 23:45

Comentarii
Gigi Becali, anunț de ultimă oră despre vânzarea lui FCSB. Oferta e pentru oricine! Planul nebun pe care l-a gândit

Hepta

Gheorghe Mustața, liderul Peluzei Nord, a anunțat că vrea să cumpere echipa de la Gigi Becali alături de ceilalți suporteri. Latifundiarul din Pipera nu crede însă că ultrașii pot face rost de banii necesari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, anunț de ultimă oră despre vânzarea lui FCSB

“Se poate face vânzarea. Dacă nu spuneați că aș vrea să vorbim serios, m-a bufnit râsul. Hai să vorbim șotii, ca să vorbim în limba lui Creangă. Păi dacă iubiți voi, cumpărați echipa.

Îți mărturisesc, sunt om de afaceri, vreau bani. Am zis în glumă să dea 10 milioane. Am făcut o socoteală. Dacă vorbim serios, cu tâmpeniile lui Mustață, el strânge 10.000 de euro, mai mult nu strânge. Mustață nu e un băiat prost, dar nu…

Eu am făcut o socoteală, să vină oricine. Îmi dă 10 milioane și îi dau FCSB și 4-5 jucători. Pentru oricine! Pentru 10 milioane dau societatea fără jucători și fără Academie. Coeficient, toate le dau. Eu o vând, dar nu că o cumpără ei. Ei n-au de unde bani“, a spus Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

Gigi Becali: “Fac FCSB 2 care va fi de fapt Steaua!”

Dacă o va vinde pe FCSB, Gigi Becali e hotărât să înființeze altă echipă, cu același nume, care să fie considerată continuatoarea Stelei. Patronul crede că va avea și susținerea suporterilor.

Reclamă
Reclamă

“Toată lumea e în insolvență. Eu fac FCSB 2… o regie absurdă. Fac FCSB 2 care va fi de fapt Steaua. Oamenii vin după mine. Contează cine face rezultate. Adevărata Craiova este aia a lui Mititelu, dar pentru că Rotaru face rezultate pentru olteni aia e Craiova. Eu dacă iau campionatul cu FCSB 2 și oamenii vin la mine”, a mai spus Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:38
PAOK – Celta Vigo 1-2. Ionuț Radu a câștigat duelul românilor contra lui Răzvan Lucescu în play-off-ul UEL
21:27
NEWS ALERTJulia Sauter, prestație fabuloasă la Jocurile Olimpice. Rezultat istoric pentru România la patinaj artistic
21:20
VideoJurnal Antena Sport | Ţinta pe titlu
21:16
VideoJurnal Antena Sport | Să fie viteză!
21:11
VideoJurnal Antena Sport | Frate pentru frate
21:08
VideoFederația a prelungit până în 2030 parteneriatul cu principalul sponsor al celor 20 de naționale
1 Ce suspendare uriașă a primit Radu Petrescu, după gafa din Petrolul – FC Argeș 2-1. Decizia luată de CCA 2 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 3 FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română” 4 Ce suspendări au primit Cristiano Bergodi și Andrei Cordea, după scandalul uriaș din CFR Cluj – U Cluj 5 Foto“Plătesc ca să concurez pentru România!” Julia Sauter muncea la o firmă de catering. Cum le-a cerut ajutor românilor 6 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate
Citește și