Gigi Becali are dreptate când îl critică! El este cel mai slab jucător de la FCSB! Cifre horror pentru fotbalistul de jumătate de milion de euro

Antena Sport Publicat: 29 iulie 2020, 7:10 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Adrian Petre, cifre de coșmar la FCSB

• Cel mai slab jucător de la FCSB
  • Becali l-a criticat deseori
  • Cifre horror pentru jucătorul de jumătate de milion de euro

Conform cifrelor oferite de Instat, Adrian Petre este cel mai slab dintre jucătorii care au fost folosiți în cel puțin 20% din meciuri. Petre a jucat în 8 meciuri, însă mai mereu a fost schimbat la pauză, având o medie de 43 de minute pe meci. Petre a înscris un singur gol și a dat o pasă decisivă în meciurile din Liga 1. Petre a început ca titular 6 din cele 8 meciuri jucate.

FCSB poate chiar avea probleme din cauza transferului lui Adrian Petre. Riscă să primească interdicţie la transferuri. Gigi Becali ar fi trebuit să plătească 500.000 de euro pentru tânărul atacant, lucru care nu s-a întâmplat.

Danezii de la Esbjerg nu şi-au primit banii pentru Petre şi au decis să dea FCSB în judecată. Aceştia au câştigat procesul la FIFA, iar Becali va fi obligat să plătească într-o lună şi jumătate.

Gigi Becali l-a criticat în dese rânduri pe Adi Petre

"Nu mă mai intrebați de Adi Petre pentru că nu am timp să stau să tot dau explicații unuia şi altuia în perioada asta. V-am spus că după finala Cupei vreau un pic de linişte sufletească. Dacă el a fost scos de pe teren după primele 45 de minute, atunci înseamnă cu nu a jucat bine.

Care este problema lui? Nu l-am adus la echipă să dea gol din 11 metri. Din sezonul următor am zis că schimb foaia cu toți jucătorii, nu contează numele, iar disciplina o să fie cuvântul de ordine", a declarat Gigi Becali în urmă cu câteva zile.

22 de ani are Adrian Petre. Atacantul este cotat la 1,1 milioane de euro de transfermarkt.com.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

9:53 FotoProteste incendiare la Bayern Munchen – Arsenal! Nimeni nu a scăpat de furia fanilor bavarezi: „Îşi mulg fanii ca pe vaci” 9:50 Manuel Neuer a intrat în istoria Ligii Campionilor! Recordul uriaş stabilit de portarul lui Bayern Munchen la meciul cu Arsenal! 9:29 „Acum putem câștiga Liga Campionilor” Reacţia lui Carlo Ancelotti după ce Real Madrid a eliminat-o pe Manchester City! 9:00 Carlo Ancelotti şi Pep Guardiola, moment superb la finalul meciului Manchester City – Real Madrid: „E un gentleman” 8:33 Mikel Arteta, verdict dur după eliminarea lui Arsenal din UEFA Champions League: „Vestiarul e devastat” 8:18 Pep Guardiola, reacţie surprinzătoare după ce Manchester City a fost eliminată din Ligă! Ce a spus despre meciul cu Real Madrid 0:54 Tabloul semifinalelor din UEFA Champions League! Dueluri stelare pentru finala de pe Wembley 0:49 Manchester City – Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d) și Bayern – Arsenal 1-0! Dramatism în sferturile Ligii! Se știu semifinalistele 17
23:57
Câţi bani a câştigat Corvinul Hunedoara, după calificarea istorică în finala Cupei României
17
23:25
„S-ar potrivi!” Mesaj clar despre posibilul transfer de vis al lui Dennis Man la Borussia Dortmund
Sorin Cârțu l-a luat la țintă pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB
Liga 1 • 17 apr., 22:41
Sorin Cârțu l-a luat la țintă pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB! Avertisment pentru patronul roș-albaștrilor
Gigi Becali poate rămâne fără un titular la FCSB
Liga 1 • 17 apr., 21:30
Gigi Becali poate rămâne fără un titular! Jucătorul de la FCSB care este dorit de „un club mare”
Câte bilete s-au vândut la derby-ul FCSB - Rapid!
Liga 1 • 17 apr., 19:41
Câte bilete s-au vândut la derby-ul FCSB – Rapid! „Erupe” Arena Națională la meciul care poate decide campioana din Liga 1
Vali Crețu "a distrus-o" pe Rapid chiar înainte de derby!
Liga 1 • 17 apr., 18:31
„Nu mă gândeam că e contracandidată!” Vali Crețu „a distrus-o” pe Rapid chiar înainte de derby! Cum i-a ironizat pe giuleșteni
Liga 1 • 17 apr., 18:14
Dumitru Dragomir a alcătuit topul antrenorilor români, iar Gigi Becali e peste Edi Iordănescu! Cum arată clasamentul lui „Mitică”