Gigi Becali, avertizat după transferul istoric al lui Dennis Man. "A creat un impas la echipă. Coman nu mai este în formă"

Antena Sport Publicat: 18 aprilie 2021, 11:26

Comentarii
Gigi Becali, avertizat după transferul istoric al lui Dennis Man. "A creat un impas la echipă. Coman nu mai este în formă"

Gigi Becali l-a vândut pe Dennis Man pentru 13 milioane de euro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

"Plecarea lui Dennis Man, golgheterului, care avea rol de locomotivă uneori, cred că a creat un impas la FCSB. Coman nu mai este în formă, este accidentat. Deci doi mari jucători pentru campionatul nostru nu mai sunt în echipă, asta cântărește mult. Moruțan, Olaru și Tănase sunt cei 3 jucători de bază, dar dacă îi blochezi pe ei, așa cum o poate face CFR… CFR are mai multă stabilitate, mai multă rezistență, pe termen lung mă tem că lucrurile (în clasament) se pot schimba.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valeriu Iftime: Cred că Moruțan trebuie să mai rămână la FCSB

Cred că Moruțan trebuie să mai rămână la FCSB, cred că nu ar trebui să îl dea nici cu 20 de milioane. FCSB nu este o Academie care formează fotbaliști și îi vinde. Dacă FCSB vrea să obțină campionate, trebuie să își țină valorile. Cred că a fost o scăpare managerială și faptul că l-au dat pe Dennis Man, chiar dacă au fost bani mulți, nu cred că banii ăia îl descurcă pe domnul Becali. 

Cu el putea lua campionatul, ar fi putut avea o ofertă la fel de mare sau chiar mai mare dacă FCSB ar fi câștigat campionatul. Dacă FCSB are puterea și norocul de a câștiga campionatul, la fiecare jucător din lot se mai adună câte un milion la valoare”, a declarat Iftime la Pro X. 

FC Botoşani mai are procent de 9% dintr-un eventual transfer al lui Olimpiu Moruţan

Olimpiu Moruțan a ajuns la FCSB în 2018, când a fost transferat de la FC Botoșani pentru 700.000 euro și 20% dintr-un viitor transfer. Ulterior, Gigi Becali a mai virat alte 400.000 de euro în contul echipei lui Valeriu Iftime, iar procentul a fost redus la 10%.

După ce l-a cumpărat pe Haruţ, Gigi Becali a răscumpărat încă un procent, astfel că, în acest moment, Iftime mai deţine 9% din drepturile federative ale jucătorului. Atfel, dacă Moruţan ar pleca pe 20 de milioane de euro, moldovenii ar câştiga pe loc 1,8 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Olimpiu Moruţan este cotat la două milioane de euro de transfermarkt.de. În acest sezon, jucătorul de la FCSB a adunat 27 de meciuri în toate competiţiile, marcând 6 goluri şi oferind şi 12 pase decisive.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine se va califica în finala Mondialului, din semifinala de vis Franţa - Spania?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:35

E oficial. CFR Cluj l-a transferat în Angola pentru 350.000 de euro

16:35

Tragedie în fotbal! A murit la doar 25 de ani, după ce a jucat la Cupa Mondială: “Nu vei fi uitat niciodată”

15:53

Transfer de 40 de milioane de euro la Atletico Madrid! Simeone aduce un jucător care a ratat Cupa Mondială

15:30

Argentina, favorizată de arbitri? Cum a răspuns Lionel Scaloni în fața conspirațiilor: “E foarte dificil”

15:30

Argentina – Elveţia LIVE VIDEO (duminică, 04:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Lionel Messi luptă pentru semifinalele CM

15:18

Suma de bani pusă pe masă de Anderlecht pentru transferul lui Ștefan Baiaram. Poate intra direct în istoria oltenilor

1 Bombă în Liga 1: Nicolae Stanciu a vorbit cu Gigi Becali și e gata să revină la FCSB! Ultimul impediment din calea mutării 2 E gata: o nouă plecare de la FCSB! Marius Baciu a dat cărțile pe față 3 Pare incredibil, dar e adevărat! Au apărut datele: cât timp merge Leo Messi în timpul meciurilor 4 Universitatea Craiova, ca Dinamo! Jucătorul transferat recent e aproape de plecare 5 Vladislav Blănuță, gata să plece de la Dinamo Kiev! Clubul care l-a convins pe român 6 Verdictul specialistului după faza controversată din Spania – Belgia 2-1
Citește și