Gigi Becali, bun de plată, dacă îl vinde pe Andrei Miron. "Avem dreptul moral să primim banii"

Antena Sport Publicat: 5 mai 2020, 8:59

Comentarii
Gigi Becali, bun de plată, dacă îl vinde pe Andrei Miron. "Avem dreptul moral să primim banii"

Gigi Becali vrea să îl vândă pe Andrei Miron

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

FCSB a încercat să ocolească această clauză în momentul în care l-a adus pe Miron, iar transferul s-a făcut fără bani în pauza de iarnă. Lichidatorul judiciar al Oțelului a contestat tranzacția. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acum, Gigi Becali are de gând să îl cedeze pe Andrei Miron și cere 600.000 de euro în schimbul fundașului

Cristi Munteanu: "Avem dreptul moral să primim banii"

Cristi Munteanu ocupă funcția de președinte la Oțelul și a adus argumente potrivit cărora societatea înființată în 2016 este continuatoarea echipei care lua titlul în 2011 și participa în grupele UEFA Champions League. 

"Am primit o somație de la FIFA, în care suntem obligați să plătim o sumă de 60.000 de euro și o penalitate de 5.000 de franci elevețieni pentru doi jucători care nu ne-au aparținut niciodată. FIFA ne consideră continuatorul de drept al Oțelului Galați și suntem buni de plată.

Chestia cu Miron e interesantă pentru noi. Cum suntem buni de plată, să plătim datoriile fostei societăți, cred că avem dreptul moral să primim banii. Sper ca FCSB să îl vândă pe Miron, să primească și Botoșani bani, ca să primim și noi, să avem și drepturi, nu doar obligații", a spuns Cristi Munteanu pentru PRO X, citat de sport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
2:50

Premieră istorică la Cupa Mondială! Ce s-a întâmplat odată cu eliminarea Germaniei de la World Cup

2:43

Olanda – Maroc (LIVE VIDEO, 04:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Echipele de start

2:30

VIDEODRAMAnnschaft! Germania 1-1 Paraguay, 3-4 după penalty-uri! Nemții sunt OUT din 16-imile Campionatului Mondial

2:00

VIDEOFază controversată în Germania – Paraguay! Nemții au marcat în prelungiri, însă golul a fost anulat

1:22

31 de meciuri! Paraguay a pus capăt unei “secete” din 1930 în meciul cu Germania

0:49

Fabulos! Brazilienii au huiduit decizia lui Carlo Ancelotti, dar italianul a avut ultimul cuvânt: “Am zâmbit”

1 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 2 Un portar cu două titluri de campion a semnat în Liga 1 3 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 4 S-a aflat cine este jucătorul de la Cupa Mondială cu care Ioan Varga negociază transferul la CFR 5 Unul dintre golgheterii Ligii 1 ar putea pleca pentru 500.000 de euro 6 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid
Citește și